fbpx
Genel

İzmir üniversitelerinde teknopark savurganlığı!

EGETEK Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tamer, kentte 4 bünyesinde bulunan teknoparkların işlevsiz olduğunu, 5 üniversitenin ise teknopark kurma girişimi içerisinde olduğunu söyledi.

Ege ve Başarı Vakfı (EGETEK) Vakfı başkanı Doç. Dr. Mustafa Tamer, ’deki üniversitelerin teknopark savurganlığı içerisinde olduğunu savundu. Tamer, “İzmir’de 9 adet üniversite bulunmaktadır. Bunlardan 4 tanesinin bünyesinde teknopark yer alırken, diğer 5 üniversite ise yeni teknoparklar kurma çalışmalarını sürdürmektedirler. Birbirlerinin tekrarından ibaret ve kopyalama teknoparklar ile bir yerlere varılamayacağı ortadadır. Kendi aralarında kurmuş oldukları “ İzmir Üniversiteleri Platformu” adındaki işlevsiz bir bir  bürokratik kademe ile oyalanmakta ve havanda dövmektedirler. “’Bir işin olmasını istemiyorsan komisyona havale et” anlayışı burada da geçerlidir” dedi.

Üniversite paralarının boşa kullanıldığını belirten Tamer, “ Ülkemizin kıt kaynaklarını kötüye kullanmaya ve çarçur etmeye kimsenin hakkı yoktur. Bu nedenle, üniversitelerin koordinasyon içerisinde ve bütünleşik bir teknopark yapılanmasına gitmelerini ve “’İzmir Teknolojı Üssü”’nün bünyesinde birleşerek  biran önce faaliyete geçirilmesini diliyoruz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın