fbpx
GündemManşet

İzmir polisinin bayram mesaisi

Ramazan Bayramı tatilinde İzmir yerli turist akınına uğradı. İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, olumsuz bir durumun yaşanmaması için 13 bin polisin sahada görev yapacağını söyledi

Ramazan Bayramı tatilinin dokuz güne çıkmasıyla birlikte özellikle İzmir’in turistik ilçeleri tatilci akınına uğradı. Trafik sıkışıklığının yaşanmaması bayramın güvenli geçmesi için İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın’ın talimatıyla harekete geçen ekipler bayram tatili boyunca hem yerden hem de havadan denetim yapacak. İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, İzmirlilerin sağlıklı ve huzurlu bir tatil geçirebilmeleri için 13 bin polis ve bekçilerle birlikte tatil boyunca görev yapacaklarını söyledi.

“SAHADA OLACAĞIZ”

Ramazan Bayramı tatilinin dokuz güne çıkmasıyla birlikte özellikle İzmir’in turistik ilçeleri tatilci akınına uğradı. Trafik sıkışıklığının yaşanmaması bayramın güvenli geçmesi için İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın’ın talimatıyla harekete geçen ekipler bayram tatili boyunca hem yerden hem de havadan denetim yapacak. İzmir’in Çeşme başta olmak üzere Seferihisar, Urla, Foça, Dikili gibi turistik ilçeleri adeta tatilcilerin akınına uğradı. Tatilde trafik sıkışıklığının yaşanmaması güvenli bir bayram ve tatil yapılabilmesi için İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın’ın talimatıyla, harekete geçen ekipler yerden denetimlerini artırırken havadan da helikopterle sıkışan yerleri tespit edip, müdahale ediyor. Egeli Sabah’a özel açıklamalarda bulunan İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, “Ramazan Bayramı tatili süresince 13 bin polisimiz ve bekçilerimizin tamamıyla görevdeyiz. Özellikle terör, uyuşturucuya ve asayiş olaylarına karşı tüm tedbirlerimizi aldık. Trafikte vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamak için de önlemlerimizi aldık. Havadan ve karadan denetimlerimizi sürdüreceğiz” dedi. Havadan drone ve helikopterle trafik kontrollerinin olduğunu da ifade eden Aşkın, “Çok şükür ki aldığımız tedbirler sayesinde şu ana kadar sıkıntılı bir trafik kazamız olmadı. İlimiz bir turizm kenti olması sebebiyle Çeşme, Urla, Dikili hem trafik yönünden hem de genel güvenlik gerekçesiyle tüm önlemlerimizi aldık. Bu ilçelerimizin girişlerinde kontroller yapıyoruz. Vatandaşımızın sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmesi için elimizden geleni sonuna kadar yapıyoruz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın