fbpx
Ege

İzmir Küçükyalı kokudan durulmaz hale geldi

İzmir’de kanalizasyon sisteminin yetersizliği yüzünden Küçükyalı’da lağım suları rögarlardan çekiliyor. Aylardır süren uygulama sırasında etrafa yayılan pis kokular ise vatandaşları isyan ettiriyor

Altyapı yetersizliğinin kurbanı olan İzmir, yıllardır kötü koku kabusundan bir türlü kurtulamadı. Lağım sularının İzmir Körfezi’ne salındığı kentte vatandaşların son kabusu ise rögarlardaki evsel atıkların vidanjörlere çekilmesi sırasında çevreye yayılan ve bölgede oturanlar için artık dayanılmaz hale gelen pis kokular oldu.

VATANDAŞLAR ŞİKAYETÇİ

İzmir’in Körfez’le birleşen en güzel yerlerinden Konak’ın Güzelyalı ve Küçükyalı semtindeki koku çilesi yaz sıcağıyla birlikte doruğa çıktı. Küçükyalı ve çevresinde oturan vatandaşların adeta burunlarının direği kırıldı. Önceki akşam saatlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait vidanjörlerin, rögarlardaki evsel atıkları çekmek için Küçükyalı ve Güzelyalı sahilinde arka arkaya sıralandıkları gözlendi. Rögarlardaki evsel atıkları çeken vidanjörlerin daha sonra bu atıkları Harmandalı’da bulunan Arıtma Tesisi’ne götürdükleri öğrenildi. Aylardır süren bu çalışma nedeniyle bazı akşamlar çevreye hakim olan kötü koku nedeniyle vatandaşlar isyan etti. Bu çevrede yaşayan ve ulaşım için sahil yolunu kullanan İzmirliler, “Yeter artık bu işkence ne zaman bitecek” diyerek isyanlarını dile getirdi.

KANALİZASYON YOK MU?

Evsel atıkların arıtma tesisine vidanjörlerle çekilerek taşınmasına artık bir son verilmesi gerektiğini dile getiren vatandaşlar, “Belediye aylardır vidanjörlerle evsel atık çekiyor. Bu işe bir anlam veremiyoruz. Bu kentin kanalizasyon sistemi çalışmıyor mu? Neden ayrıca böyle bir taşıma işlemi yapılıyor. Ne zaman bu ilkellikten kurtulacağız. Özellikle akşam saatleri buralarda dayanılmaz bir koku oluşuyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den bu soruna bir an önce çare bulmasını istiyoruz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın