fbpx
GündemManşet

İzmir Çandarlı arası 40 dakikaya düşüyor! Cumartesi günü Cumhurbaşkanı açacak

’de yapımı tamamlanan Çandarlı otobanı ile ilgili vatandaşlara müjdeli geldi. -Aliağa-Çandarlı otoyolu ve bağlantı yolları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip tarafından 22 Şubat Cumartesi günü hizmete açılacak.

İzmir Çandarlı otobanı 22 Şubat Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından halka hizmete açılacak. Otoban sayesinde İzmir Çandarlı arası 40 dakikaya düşecek.

CUMHURBAŞKANI TARAFINDAN HİZMETE AÇILACAK

İzmir’de yapımı tamamlanan Menemen-Aliağa-Çandarlı otoyolu ve bağlantı yolları, 22 Şubat Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılacak. ‘Kuzey Otoyolu’, İzmir-Çandarlı arasını yaklaşık 40 dakikaya düşürecek.

2017 yılında ihalesi yapılan Kuzey Ege Otoyolu, 22 Şubat Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı törenle hizmete girecek. İzmir’de önemli sanayi ve merkezlerinin bulunduğu kuzey aksında trafik sorununa önemli ölçüde çözüm sağlayacak Kuzey Ege Otoyolu, bölgedeki demir çelik fabrikaları, limanlar ve organize sanayi bölgelerinin bulunduğu Aliağa güzergahı ile Foça’daki turizm merkezlerinin hızlı ihtiyacını karşılayacak.

40 DAKİKAYA İNECEK

Yaklaşık 96 kilometre uzunluğa sahip üzerinde 946 metre uzunluğunda Buruncuk Tüneli inşa edildi. 12 köprülü kavşak, 2 hemzemin kavşak, 7 ücret toplama alanı, 3 otoyol hizmet alanı, 6 viyadük, 38 köprü ve 182 menfezin bulunduğu otoyol, İzmir Çevre Yolu Ege Üniversitesi Hastanesi kavşağından Çandarlı çıkışına kadar olan mesafeyi yaklaşık 40 dakikaya indirecek.

Güzergahın Koyundere kavşağı ile Çandarlı çıkışı arasındaki bölümü ise 25 dakikada geçilebilecek. Otoyolun yapımı planlanan Kuzey Ege Limanı’nın da trafik yükünü önemli ölçüde karşılaması bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın