fbpx
GündemManşet
Trend

İzmir Alsancak Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde koronavirüs paniği!

İzmir Alsancak Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde dün akşam saatlerinde koronavirüs paniği yaşandı

İzmir Alsancak Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde dün akşam saatlerinde koronavirüs paniği yaşandı. İzmir’de bir restoranda çalışan kişi, çinli kişilerle temas ettiini söyleyerek hastaneye başvurdu. Acil servis kısa bir süreliğine kapatılırken hasta ise özel bir odaya kapatıldı.

İzmir Alsancak Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde koronavirüs paniği yaşandı. İzmir’de bir restoranda çalışan kişi hastaneye çinli müşterilerle temas ettiğini ve hastalık kapmış olabileceğini bildirdi.

ÖZEL BİR ODAYA ALINDI

Hastaya coronavirüs teşhisi konulmasa da tedbir amaçlı olarak hastanenin acil servisi ilaçlandı ve bir süreliğine giriş çıkışlara kapatıldı. Hasta 6. katta özel bir odaya alındıktan sonra da acil servis yeniden hasta kabulüne başladı.

GİRİŞ ÇIKIŞLARA KAPATILDI

İzmir Alsancak Devlet Hastanesinin coronavirüs şüphesi nedeniyle karantinaya alındığı iddiası gelmişti. Ancak hastanenin değil, coronavirüs şüpheli bir hasta dolayısıyla hastanenin acil servisinin ilaçlandığı ve bir süre giriş çıkışlara kapatıldığı öğrenildi. Hastanın özel bir odaya alınmasının ardında da acil servis yeniden hasta kubülüne başladı.

Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin İzmir’deki sözkonusu Çinli misafirlere de ulaşmaya çalıştığı iddia edildi.

DEZENFEKTE EDİLDİ

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre Alsancak Devlet Hastanesine saat 16.00 civarında gelen bir kişi, coronavirüs kapmış olabileceğini söyledi. Bunun üzerine acil servis kısa süreliğini hasta kabulüne kapatıldı. Hasta 6 katta özel bir odaya alınırken, hastanın temas ettiği yatak ve gezindiği alanlar ilaçlanarak dezenfekte edildi. Acil servis bu işlemin ardından yeniden hasta kabülüne başladı.

İZMİR İL SAĞLIK MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ise hastaneye giriş çıkışların yasaklanmadığını bildirdi. İl Müdürlüğü yetkilileri bir restoranda çalışan kişinin ‘ben coronavirüs kapmış olabilirim” diyerek hastaneye başvurduğunu. Hastaya ilişkin önlemlerin alındığı ancak hastanenin karantinaya alınmadığını söylediler.

Yetkililer, hastanın tespit edilen bulgularının da coronavirüs ile uyuşmadığını açıkladılar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın