fbpx
Genel

İstanbul’da toplu ulaşım 8 saat ücretsiz!

İlkokullar ile 8’inci e 12’nci sınıflarda yarın yüz yüze eğitim yeniden başlayacak. Büyükşehir Belediyesi (), trafik yoğunluğunun önüne geçmek için yarın saat 06.00-14.00 arasında toplu ulaşımın ücretsiz olacağını duyurdu.

Okulların açılacağı ilk gün İstanbul’da ulaşım 8 saat süreyle ücretsiz olacak. ’nin kararına göre; İstanbulkart ücret entegrasyonuna dâhil; Otobüsleri, Özel Halk Otobüsleri, metrobüs, nostaljik , tünel araçları, Şehir Hatları vapurları, özel deniz toplu ulaşım araçları, Metro İstanbul tramvay, metro, hafif metro, füniküler, teleferik ve Kadıköy Moda nostaljik tramvay araçları ile Otobüs AŞ araçları yarın 06.00-14.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet verecek. 
Yolcular, İstanbulkart’larını okutarak ücretsiz geçiş sağlayabilecek.

YÜZ YÜZE EĞİTİMİN BAŞLAYACAĞI SINIFLAR

Okullarda yüz yüze eğitim 1’inci sınıfların ardından, yarın 2, 3 ve 4’üncü sınıflar ile 8’inci ve 12’nci sınıflar için de başlıyor. Yüz yüze eğitimde, ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf ile ortaokul 8. sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati, imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati uygulanacak. Lise hazırlık sınıfları ve 12. sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati yapılacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın