fbpx
GündemManşet

İnanılmaz kurtuluş… Ayla Gezgin 91 saat sonra enkazdan sağ çıkarıldı

İzmir depreminde yıkılan Rıza Bey Apartmanı’nın enkazından 4 yaşındaki Ayla Gezgin, annesinin dizinin dibinden kurtarıldı. Gezgin 91 saat sonra ekiplerin sağ olarak ulaştığı 107’nci kişi oldu. Anneye ulaşma çabaları sürüyor.

İzmir’de cuma günü gerçekleşen depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı enkazından 91 saat sonra bir çocuk sağ çıkarıldı.

4 yaşındaki Ayla Gezgin enkazdan kurtarılan 107’nci kişi oldu.

Enkazdan ses duyulması üzerine tüm ekipler çalışmalarını o noktada yoğunlaştırdı. Gezgin’i kurtaran Kadıköy Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi Görevlisi Nusret Aksoy, o anları şöyle anlattı:

“Arkadaşlara ‘Durun’ dedim. Jeneratörleri, çalışan makineleri durdurdular. Büyük bir sessizlik oldu. ‘İsmin ne senin?’ dedi arkadaş, ‘Ayla ben’ dedi. ‘İyi misin?’ dedi, ‘İyiyim’ dedi. Ondan sonra çalışma ekipleri aşağıya indi. Ben sadece elini gördüm. ‘İyiysen elini salla’ dedi arkadaş. Elini salladı, ‘İyiyim ben’ diye elini salladı. Yaşam üçgeninde bulaşık makinesi vardı. Bulaşık makinesini gördüm, aradaydı.” 

Serum takılan çocuk için enkaz altına termal battaniye indirildi. Gezgin ilk müdahalenin ardından Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. 

AYDA’NIN ANNESİNDEN ACI !

Kurtarma ekipleri, 91. saatte enkazdan canlı olarak çıkarılan 4 yaşındaki Ayda Gezgin’in annesi Fidan Gezgin’in cansız bedenine ulaştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın