fbpx
GündemManşet

İKÇÜ’de koronavirüs paniği… Yüz yüze yapılan sınava katılan bir öğrencinin Covid-19 testi pozitif çıktı!

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, koronavirüs kapsamında kısıtlamaların getirilmesine ve salgın riskinin artmasına rağmen ara sınavların yüz yüze yapılmasına tepki gösterirken bugün yaşanan Covid-19 gelişmesi öğrencilerde korku ve tedirginlik oluşturdu.

kampusblog.com’un haberine göre; Sınavların yüz yüze yapılmaya devam ettiği İKÇÜ‘de iddiaya göre öğrencilerden birinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Sınavlarda herhangi bir önlemin alınmadığı iddia eden öğrenciler, aynı zamanda Covid-19 testi pozitif çıkan kişiyle aynı kalemi kullanıp imza attıklarını ifade ettiler.

Durumu koordinatör öğretmene bildiren öğrenciler, panik yapılacak bir durumun olmadığını, 5-6 gün semptom kontrolü sağlamak ve maskeli bir şekilde bulunulması, 14 günlük izolasyona gerek olmadığı. Şu an yaptıracağınız testin bir anlamının olmadığın ve anlamlı bir test için 5-7 gün beklemenin gerektiği cevabını aldılar.

Sonraki sınavların online mı, yüz yüze mi devam edeceği ise henüz bilinmiyor.

ÖĞRENCİLER TEPKİLİ!

Koronavirüs vakalarının ve pandemiye bağlı ölümlerin zirve yaptığı bu günlerde, konuyla ilgili mağduriyet yaşayan öğrenciler tepkilerini sosyal medyadan dile getirdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın