fbpx
Genel

İBYAD yeni yerinde

Basın Yayın Derneği (İBYAD) Basmane Meydanında bulunan yeni yerine taşınmaya hazırlanıyor.

İzmir’in kurtuluşu ’de İzmir’deki medya kuruluşlarını tek bir çatı altında toplamayı hedefleyerek kurulma kararı alan, 13 Ekim 2020 tarihinde sürecini tamamlayarak kuruluşunu ilan eden İBYAD, koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelediği dernek binasının açılışına hazırlanıyor.

Dernek Başkanı Salih Erkek ve yönetim kurulu üyeleri Basmane Meydanı’nda bulunan Meydan İşhanı’ndaki yeni yerlerini gezerek incelemelerde bulun. İncelemelerin ardından değerlendirmelerde bulunan Başkan Salih Erkek, çıktıkları bu zor yolculukta destek olan tüm basın emekçilerine teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi;

“İZMİR BASINI TEK BİR ÇATI ALTINDA TOPLANACAK”

Haber siteleri ve televizyonlarının yasal bir zemine oturmaları için mücadele etmek amacıyla kurduğumuz derneğimizin binasını açılışını koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelemek zorunda kalmıştık. Üyelerimizden ve basın emekçilerinden gelen yoğun talep nedeniyle, kontrollü sosyal mesafenin uygulandığı yeni normal hayatımızda artık dernek binamızın açılması gerektiği kararını aldık. Daha önce Yenigün gazetesinin bulunduğu Basmane Meydanı Meydan Han Kat:5 Daire: 13’de bulunan ofisi dernek genel merkezi yapmayı uygun gördük.

“SAHİPSİZ BASIN EMEKÇİLERİNi BEKLİYORUZ”

Daha önce de belirttiğim gibi; bu derneği kurma amacımız sahipsiz kalmış yazılı ve görsel basınımızın yerel emekçilerine sahip çıkmak, yaşanan olumsuzluklara karşı durmaktır. Hedefimiz haber sitelerini ve internet üzerinden yayın yapan TV kanallarını yasal bir zemine oturmaları için mücadele etmektir. Bu sebeple İzmir’de çalışan-çalışamayan tüm basın emekçilerini derneğimize üye olmaya çağırıyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın