fbpx
Dış HaberlerManşet

Her 10 kişiden biri koronaya yakalanmış olabilir

Dünya Sağlık Örgütü’nden Dr. Michael Ryan, “Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 10’u enfekte olmuş olabilir” dedi. Her 10 kişiden birinin Covid-19’a yakalanmış olabileceğini söyleyen Ryan, “Pek çok ölüm önlendi ve birçok hayat daha kurtarılabilir” ifadelerini kullandı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durum Programı Direktörü Dr. Michael Ryan, dünya genelinde her 10 kişiden birinin Covid-19’a yakalanmış olabileceğini dile getirdi. “En iyi tahminimizle, nüfusun yaklaşık yüzde 10’u enfekte olmuş olabilir” diyen Ryan, ‘dünyanın büyük çoğunluğunun risk altında olduğunu’ söyledi.

“RESMİ VERİLERİN 20 KATINDAN FAZLA”

Ryan, toplam korona virüsü vakalarının, resmi verilerin 20 katından fazla olabileceğini aktardı. “Pek çok ölüm önlendi ve birçok hayat daha kurtarılabilir” diyen Ryan, vakalardaki artışa da dikkat çekti. Ryan, Güneydoğu Asya’da vakalarda, Avrupa ve Doğu Akdeniz’de ise Covid-19 kaynaklı ölümlerde artış görüldüğünü ancak Afrika ile Batı Pasifik’te mevcut durumun ‘daha olumlu’ olduğunu dile getirdi.

Dünya nüfusunun yaklaşık 7.6 milyar olduğu göz önünde bulundurulduğunda, DSÖ’den yapılan açıklama, toplam 760 milyon insanın Covid-19’a yakalanmış olabileceğine işaret ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın