fbpx
Genel

Havuz medyası istifa haberini veremedi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Instagram hesabından yapılan duyurusu, hükümete yakın medya kuruluşları tarafından haberleştirilmedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın resmi Instagram hesabından saat 19.05 yapılan istifa açıklaması, bakanın Twitter hesabının kapanması, sosyal medyadan yapılan çelişkili paylaşımlar, resmi bir açıklama yapılmaması, siber saldırı iddiası gibi gerekçelerle medya kuruluşları tarafından hemen yayınlanmadı. Medya uzun bir süre bekledikten sonra istifayı paylaştı. Haberi ilk olarak Habertürk verdi.

İktidar medyasında haberi ilk duyuran Yeni Şafak İngilizce hesabı oldu, hesabından paylaşım yapılmazken bir süre sonra İngilizce hesabından atılan tweet de silindi.

Yeni Şafak’ın yanı sıra Sabah, Hürriyet, Takvim, , , Milliyet gibi hükümete ve Albayrak’a yakın diğer medya kuruluşları da saat 21:15 itibariyle istifayı haber olarak vermezken, , Birgün, Sözcü gibi muhalif gazeteler ile yurtdışı kaynaklı Türkçe yayın yapan Euronews, DW Türkçe, BBC Türkçe, Sputnik gibi yayın kuruluşları ise haberi manşetten duyurdu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın