fbpx
ManşetSpor

Göztepe’den Türk futbolunda milat olacak anlaşma!

ekiplerinden Göztepe, kulüp hisselerinin bir kısmını Sporttz Yatırımları Anonim Şirketi’ne devretti ve Türk futbolunda kurumsal yatırım alan ilk kulüp oldu.

’de son olarak ’i evinde 2-1 yenerek çıkışa geçen Göztepe’de önemli gelişmeler yaşanıyor.

Başkan Mehmet Sepil yönetiminde 2 senedir -yabancı yatırım şirketlerine bir miktar veya çoğunluk hisse devri yapması gündeme gelen sarı-kırmızılılarda ilk kurumsal yatırım gerçekleştirildi. Birçok yerli ve yabancı yatırımcıyla görüşen Mehmet Sepil, Two Zero Ventures Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun kurucusu olup sadece yatırımlarına odaklı Sporttz Spor Yatırımları Anonim Şirketi ile anlaşmaya vardı.

Şirketin küçük bir hisse fonu alacağı, yönetime ortak olmayıp, kulüple yapılacak iş birlikleri sonrası payı değerlendiğinde satacağı ifade edilirken, Başkan Sepil’in yönetimde söz sahibi olmayı sürdüreceği bildirildi. Ayrıca yatırımcı şirketi denetleme yetkisinin de Sepil’de olacağı kaydedildi.

“KÜME DÜŞECEK TAKIMA KİMSE YATIRIM YAPMAZ”

Göztepe’de son dönemde menajerlik görevinde bulunan ve transferlerde söz sahibi olan Erk Toros’un Sporttz Spor Yatırımları Anonim Şirketi’nin ortaklarından olduğu öğrenildi.

Taraftarlar ise kulübe yapılan yatırımları genellikle olumlu karşıladı. Kurumsal yapılarda yatırımların çok önemlil olduğunu ifade eden futbolseverler, sosyal üzerinden, “Hayırlı olsun. Başkanımızın vizyonuna ve şansına güveniyoruz. Başarı şart, küme düşecek takıma kimse yatırım yapmaz. Zirvelerin takımı olacağız. Göztepe fonu güvenilir ve itibarlı olması esastır. Başkanımızdan daha ayrıntılı bilgiler bekliyoruz. Türk futboluna öncülük yaptık. Bizden sonra birçok başarılı kulübe de yatırım yapılabilir” gibi yorumlar yaptı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın