fbpx
GündemManşet

Gelen gideni aratmaya başladı… Karşıyaka’da tüm ihaleler Malatya’ya gidiyor!

Karşıyaka Belediyesinin düzenlediği birçok yapım işleri ihalesini Malatya’da ikamet eden E.Ö.K isimli genç bir ismin kazanması, belediyede rahatsızlık yarattı. Bu ihalelere verilen yan tekliflerin de Malatyalı firmalardan geldiği iddiası belediyeyi karıştırdı.

Karşıyaka Belediyesinin düzenlediği yapım işleri ihalelerinde bir isim sürekli dikkat çekiyor. İkamet adresi Malatya Battalgazi olarak evraklarda görülen E.Ö.K. isimli kişi, bazen en düşük teklifi vererek bazen de daha düşük teklifler olmasına rağmen ihale kazanıyor. Üstelik iddia kaynaklarına göre söz konusu kişinin kazandığı ihalelere verilen yan tekliflerin de adresi yine Malatya…

Örneğin Zübeyde Hanım Pazaryeri ek araç rampası ve teras çatı yalıtımı ile pazaryeri su yalıtımı yapılması” işe 14 2019 tarihinde ihale edilmiş. İşin yaklaşık maliyeti 446 bin 522 lira, ancak ihalede 370 bin liralık teklifi veren E.Ö.K. ihaleyi kazanmış, diğer teklifler ise 380 bin ve daha üzeri…

22 Haziran 2020 tarihinde yapılan ‘Girne Kültürpark Kollektif mekan tadilatı yapılması işi’. İhaleyi 515 bin liralık daha düşük bir teklif olmasına karşın 659 bin lira bedelle E.Ö.K. kazanmış.

7 Ağustos 2019 tarihinde yapılan ‘Belediyemiz ana hizmet binasının zemin ve bodrum katlarında onarım yapılması yapım işi’ ihalesini 449 bin liralık teklifle yine aynı isim kazanmış. Liste bu şekilde uzayıp gidiyor.

KARŞIYAKA’DA, İZMİR’DE YAPIM FİRMASI YOK MU?

Kurduğu yerel ile ilçedeki esnaftan reklam toplayan Karşıyaka Belediyesinin, yapım ve tadilat ihalelerinde ise şirket ismi dahi bulunmayan ve Malatya’da ikamet eden E.Ö.K. isimli kişiyi tercih etmesi şaşırtıcı. Malatya’daki aynı adrese teslim giden ihalelerin belediyede de rahatsızlık yarattığını belirten iddia kaynakları, Başkan Dr. ’ın bu durumu izah etmesi gerektiğini söylüyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın