fbpx
GündemManşet

Erdoğan: Kısıtlamaları kademeli olarak azaltacağız

Erdoğan, alınan önlemler sayesinde korona virüsü salgınında gözle görülür gerilemeler yaşandığını belirterek “Vaka sayısının belirli bir sayının altına inmesiyle kısıtlamaları kademeli olarak azaltacağız” dedi. Erdoğan, aşısının belirlenen sıralamaya göre perşembe veya cuma günü uygulanmaya başlanacağını da söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan yeni yılın ilk kabinesi sona erdi. Erdoğan toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın ilgili açıklaması şöyle:

“KORONA VİRÜSÜ KISITLAMALARINI KADEMELİ OLARAK AZALTACAĞIZ”

“Aldığımız tedbirler sayesinde salgının artış hızını geriletmeyi başardık. Salgının sağlık sistemimiz üzerindeki yükü de önemli bir şekilde hafifledi. Salgın tedbirlerinin faaliyetlerine ara verilen esnaflarımız, öğrencilerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımız üzerinde açtıkları sıkıntıları yakinen biliyoruz. Salgına bir çözüm bulunana kadar tedbirlerle kendimizi savunmaya mecburuz. aka sayısının belirli bir rakamın altına düşmesiyle daha önce de yaptığımız gibi elbette kısıtlamaları kademeli olarak azaltacağız. Gelinen aşamada önemli bir hususta çalışmalarıdır. Türkiye faaliyetleri yakınen takip etmektedir. Hali hazırda aşısını ülkemize getirmeye başladık. İlk etapta 3 milyon doz aşı ülkemize geldi. Alman aşısıyla da anlaşmamızı yaptık. Görüşmeler devam ediyor. Rus ve İngiliz menşeili aşıları da takip ediyoruz. Sağlık Bakanımız ‘perşembe veya cuma olur’ diyor. Böylece belirlenen sıraya göre bu tarihte aşılar başlayacak.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın