fbpx
GündemManşet
Trend

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “İzmir depremi CHP’nin enkaz altında kaldığı bir depremdir”

Partisinin Kocaeli il kongresinde konuşan , “fitneye bulaşanın bu partide yeri kalmamış demektir” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kocaeli 7. Olağan İl Kongresi’ne katıldı.

Burada bir konuşma yapan Erdoğan, “Sözlerime Ermenistan tarafından işgal edilen 7 şehrini ve Dağlık Karabağ’ı kurtarmak için mücadele eden Azerbaycanlı kardeşlerimin Şuşa zaferini tebrik ederek başlamak istiyorum,” diyerek şu ifadeleri kullandı:

“30 yıldır Minsk-3’lüsü tarafından aldatılan, ihmal edilen ve masa başında akıbeti meçhul olarak bekleyen Azeri Türk kardeşlerimiz bu sabrın sonunda zafere ulaştılar. en başından beri Azeri Türkü kardeşlerinin yanında oldu. İşgal altındaki topraklarının kurtarma mücadelelerinde yanında oldu. Ermenistan’ın saldırılarıyla başlayan çatışmalar sonucunda adım adım özgürlüğe kavuşan Azerbaycanlı kardeşlerimin sevinci bizim de sevincimizdir. Kalan kısmının özgürlüğe kavuşmasının işaretidir.”

Partisinde yaşanan ayrılıklara da değinen Erdoğan, “Kuruyan dalları budandıkça güçlenen gibi ülkemizin her köşesine kollarımızı saracağız. Bu millete efendi değil, hizmetkar olmanın gayreti içinde olacağız. Kurulduğumuz günden bu yana partimize hizmet vermiş arkadaşlarımızdan başlayarak herkese ulaşacağız,” dedi.

Erdoğan ayrıca “İzmir depremi aynı zamanda ’nin enkaz altında kaldığı bir depremdir,” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şöyle devam etti:

“Genel Başkanı’ndan mahalle temsilcisine kadar AK Parti teşkilatlarının tüm mensupları milletimizle bağı güçlendirmekle mükelleftir. Millet yoksa AK Parti de yoktur. Bunun için AK Parti teşkilatlarında görev alan herkes 24 saat milletimizle beraber olmak mecburiyetindedir. Her kim kendisini erişilmez, ulaşılmaz yere koyarsa hele hele kibir ve fitneye bulaşırsa bu partide yeri kalmamış demektir. Hiçbir meşgale milletin gönlünü kırmanın, milleti hor görmenin bahanesi olamaz.

Bunun için kurulduğumuz günden bu yana partimize hizmet vermiş arkadaşlarımızdan başlayarak herkese ulaşacağız. Kuruyan dalları budandıkça güçlenen ağaç gibi ülkemizin her köşesine kollarımızı saracağız. Bu millete efendi değil, hizmetkar olmanın gayreti içinde olacağız. AK Parti’nin misyonu 81 vilayetimizin her birinde ülkemizi hedeflerine ulaştırmaktır. Her gün yeni bir gönle girerek bu misyon doğrultusunda gece gündüz çalışacağız. AK Parti güçlendikçe Türkiye güçlenir. AK Parti kazandıkça Türkiye kazanır, AK Parti çalıştıkça, hizmet ettikçe milletimiz kazanır. Kuruluşundan bugüne teşkilatlarımızda görev almış tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Yol arkadaşlarımızda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

“İZMİR DEPREMİ, CHP’NİN ENKAZ ALTINDA KALDIĞI DEPREMDİR”

İzmir depremi hepimize, ülkemize karşı karşıya bulunduğu tabii felaketler gerçeğini bir kez daha hatırlattı. İnşallah bir yıl içerisinde oradaki (İzmir) çalışmaları tamamlayacağız ve depremzede kardeşlerimize konutlarını teslim edeceğiz. Taşınan ev sahiplerine 13 bin lira kiracılara 5 bin lira nakdi yardım yapılıyor. Esnaflarımıza da 2 bin 500 lira kira yardımı yapılıyor.

İzmir’de depremden zarar gören esnaflarımızın Halkbank, Ziraat Bank kredileri 1 yıl erteleniyor. Esnafımıza 50 bin TL hibe destek veriyoruz.

Eşyalarını alamayan vatandaşlarımıza 30’ar bin lira nakdi yardımda bulunuyoruz.

Hasar tespit çalışmaları salı gününe kadar bitecek. Birkaç hafta içerisinde deprem konutlarına başlıyoruz. İlk etapta 5 bin konut yapılacak.

2 yıl ödemesiz 18 yıl faizsiz ödemeyle hak sahiplerine evleri verilecek.

İzmir depremi aynı zamanda CHP’nin enkaz altında kaldığı bir depremdir.

İzmir depremi CHP’nin enkaz altında kaldığı bir depremdir. İzmir’in kahir ekseriyetinde on yıllardır CHP belediyeleri yok mu? Bunların inşası ile ilgili adımlarını müsaade etmediniz mi? Ruhsatlarını siz vermediniz mi? Sulak arazilere inşa izni veren siz değil misiniz? Şimdi nasıl oluyor da kalkıp buradan iktidara kesmeye kalkıyorsunuz. Bunların sorumlusu sizsiniz. Her yerde yatay mimari diye bağıran bir Cumhurbaşkanı ama siz dikey mimariyi tercih ettiniz.

Bunun adı yüzsüzlükten öte ahlaksızlıktır. Milletimiz adına bunlara diyoruz ki ‘Ya hayır konuşun ya da susun’ Siz en iyi bildiğiniz iş olan parti içi kavgayla uğraşın.

Bugüne kadar şehirlerimizin önemli bir kısmını adeta baştan inşa ederek önemli bir yere geldik. Zamanın dar olduğunu da biliyoruz. Önümüzdeki 5 yıl içinde riskli bölgelerde acilen dönüştürülmesi gereken konutları tekrar inşa ederek bu hususta da tarihi bir imza atacağız.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın