fbpx
Genel

Elon Musk: WhatsApp’ı bırak Signal kullan

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u da geçerek dünyanın en zengin ismi olmayı başaran çılgın iş adamı , ’ın çok tartışılan Facebook’a veri paylaşımı kararının ardından büyük gösterdi; “WhatsApp’ı kullanmayın” dedi.

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u da geçerek dünyanın en zengin ismi olmayı başaran çılgın iş adamı Elon Musk, WhatsApp’ın çok tartışılan Facebook’a veri paylaşımı kararının ardından büyük tepki gösterdi; “WhatsApp’ı kullanmayın” dedi.

WhatsApp’ın Facebook ile kullanıcıların verilerini paylaşacağının ve bu konuda kullanıcıların zorunlu tutulacağının ortaya çıkmasının ardından tepkiler büyüyor. 8 Şubat tarihinden itibaren WhatsApp’ın Facebook’a kişisel verilerini paylaşmasını kabul etmeyenler uygulamaya giremeyecek.

Elon Musk da tam bu noktaya karara sert tepki göstererek alternatif uygulamalara yönelinmesi çağrısında bulundu. Twitter’dan açıklama yapan Musk, ‘Signal kullanın’ demekle yetindi.

Diğer bir deyişle WhatsApp’ın bırakılmasını tavsiye eden Musk, alternatif bir iletişim aracı olan Signal’i tavsiye etti.

BİRLİĞİ’NDEKİ ÜLKELERE ZORUNLU OLMAYACAK

WhatsApp’ın yeni kararı tüm dünyada uygulanacak, ancak Avrupa Birliği ülkeleri bu konuda serbest olacak ve kuralları kabul etme konusunda zorunlu tutulmayacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın