fbpx
GündemManşet

Ekrem İmamoğlu İzmir’de!

Bu yıl 88.kez kapılarını açan İzmir Enternasyonal Fuarı’nın onur konuğu kent olarak açılış törenine katılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İzmir’e geldi

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 88. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın açılış törenine katılmak için İzmir’e geldi. Başkan İmamoğlu’nu Adnan Menderes Havalimanın’da İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mustafa Özuslu karşıladı. İmamoğlu, İstanbul’da Canan Kaftancıoğlu davasını takip eden Deniz Yücel ile birlikte geldi. 

Resim

İzmir Enternasyonel Fuarı’nın (İEF) 88’inci kez kapılarını açacak olmasından dolayı gerçekleşecek açılışa katılmak için kente gelecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem  İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti.

Resim

Ziyarette Soyer, İmamoğlu’na İzmir Saat Kulesi’nin maketini hediye ederken, İmamoğlu ise Soyer’e, İstanbul Haritası’nın olduğu tablo hediye etti. İzmir ve İstanbul’un çok iyi bir sinerji oluşturduğunu ve bunu Türkiye’ye yaymak istediklerini belirten İmamoğlu, “Havalimanında bir muhabir arkadaşımız, İstanbul ile İzmir’i sordu. Dedim ki İstanbul ve İzmir’in enerjisini birleştirdiğinde Türkiye’nin kalkınması için muazzam bir sinerji oluşturuldu ve biz bunu yapacağız. Kol kola yapacağız. Çok kararlıyız başkanımızla. Hem İzmir’in o bambaşka duygusu ve felsefesi hem İstanbul’un dünya ölçeğindeki tarihi ve geçmişi ve bu güne birleştirdiğini kültür ve sanatla birleştiğinde olağanüstü bir iş ortaya çıkacaktır” diye konuştu.

Resim


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın