fbpx
GündemManşet

Doktoru yaka-paça hastaneden attırdı: Başhekim mi mafya mı?

Başhekim “s..tir ol git, öldürürüm seni” diyerek, doktoru hastaneden attırdı.

İzmir Tire Devlet Hastanesi’nde 16 yıldır Dahiliye Uzmanı olarak görev yapan Hasan Basri Canpolat, iddiaya göre hastanenin Başhekimi Fatih Hayali tarafından hakarete uğrayıp, yaka-paça hastaneden atıldı. Doktor Canpolat, yaşananları anlattı.

BAŞHEKİMDEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Başhekim Fatih Hayali tarafından 3 Aralık’ta hastaneden yaka-paça atılan Uzman Doktor Hasan Basri Canpolat, aynı gün Şehit Burhan Merkezi Amirliği’ne giderek “Kasten yaralama ve hakaret” gerekçesi ile Başhekim Hayali’den şikayetçi oldu.

Doktor Hasan Basri Canpolat emniyet ifadesinde olayı şöyle anlattı:

“Halen Tire Devlet Hastanesi Dahiliye Bölümünde doktor olarak görev yapmaktayım. 03.12.2020 günü saat: 16.45 sıralarında yine benim ile aynı alanda doktorluk yapan arkadaşım Yasin Portakal’ın odasına ziyaret amacıyla gitmiştim. Odada bulunduğum sırada Tire Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini yapan Fatih Hayali ve yanında Hüseyin Anamaslı, Şevket Bulduk, Haluk soy ismini hatırlayamadığım hastane güvenlik görevlisi olarak çalışan şahıslar, kapıyı vurmaksızın hışımla açarak içeri girdiler. Bana hitaben Fatih Hayali ‘senin ne işin var burada, s..tir ol git, öldürürüm seni, defol’ dedikten sonra güvenlik görevlileri ve Fatih Hayali kollarımdan tutarak beni kaldırmaya ve dışarı çıkarmaya çalışınca, bende ona hitaben, ‘burası devletin hastanesi, bana dokunma elimi kolumu bırakın’ dedim. Sonrasında beni dinlemeyerek rızam olmadan önce odadan, sonrasında hastaneden zorla dışarı çıkarttılar. Bu çıkarma işlemini yaparken de hatırlayamadığım birçok hakaretlerde bulunmaya devam etti.”

Doktor Hasan Basri Canpolat olay sonrasında kalbinin sıkıştığını ve acil serviste müşahale altına alındığını ve kendisine sakinleştirici birçok ilaç verildiğini anlattı. Doktor Canpolat, yaşananlar nedeniyle hastanenin Başhekimi Fatih Hayali’den şikayetçi olurken, doktor Yasin Portakal ve Onur ’ı da şahit olarak gösterdi.

DOKTOR CANPOLAT: MAFYA GİBİ…

Doktor Hasan Basri Canpolat, 16 yıldır Tire Devlet Hastanesi’nde görev yaptığını söyledi. Fatih Hayali’nin 28 yıldır hastanede başhekim olarak görev yaptığını ifade eden Doktor Canpolat, “2011 yılında bana mobing yapmaya başladı. İl Sağlık Müdürlüğü’ne dilekçesi verdim. Sistematik mobinge maruz kalıyoruz” dedi.

Kendisine 40 günlük geçici görevle Ödemiş’e gönderdiğini belirten Doktor Canpolat, “Ben Ödemiş’te çalışırken, bir hasta ile ilgili diğer dahiliye uzmanı Yasin Bey’in yanına geldim. Beni dışarı attırdı. Ben hasta olarak da gelebilirdim. Nasıl devlet hastanesinden attırabilir” dedi.

Başhekim Fatih Hayali’nin hastanede birçok doktor ve hemşireye de mobing yaptığını belirten Doktor Canpolat, “2 doktora daha mobing yapıyor. 28 yıldır başhekimlik yapıyor. Devletin hastanesi gibi yönetmiyor. Mafya gibi yürütüyor burada. İnanılmaz bir personel mutsuzluğu var. 8 hemşire tayin istedi” ifadelerini kullandı. Tire Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzman Doktoru Serdar Duman, Dahiliye Uzmanı Yasin Portakal ve kendisinin de Başhekim tarafından uğradıkları mobing nedeniyle, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne dilekçe verdiklerinden söz eden Doktor Canpolat, “Yılbaşından beri en az 10 tane Uzman Doktor ya emekli oldu ya da tayin istedi. Hastaneyi mafyavari yönetiyor” dedi.

Tire Devlet Hastanesi’nin Türkiye’deki ilk dijital kartlı sisteme geçen hastane olduğuna dikkat çeken Doktor Canpolat, “Bize kağıt kalemle ıslak imza ile yoklama aldı. Covid nedeniyle olmaz dedim. Bu yüzden 4 doktor arkadaşımız covid oldu. Sonra basına çıkıncı vazgeçti” şeklinde konuştu.

AK PARTİ’DEN ADAY OLMUŞTU!

Edindiğimiz bilgiye göre; Tire Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Fatih Hayali, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde ’den Tire Başkan aday adayı olmuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın