fbpx
EkonomiManşet

Diyanet’in 4 milyon TL’lik aydınlatma ihalesi de Cengiz Holding’e gitti!

Kamudan en çok ihale alan şirketlerden biri olan Mehmet Cengiz’in sahibi olduğu Cengiz Holding’e bağlı Cengiz Elektrik Şirketi’nin Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2021 yılı ”elektrik enerjisi” ihalesini aldığı açıklandı.

Birçok kamu kurumunun 2021 yılı elektrik enerjisi ihalesini alan Mehmet Cengiz’in sahibi olduğu Cengiz Elektrik Şirketi şimdi de Diyanet İşleri Başkanlığı’nın elektrik enerjisi ihalesini aldı. Diyanet, Cengiz Elektrik Şirketi’ne yaklaşık 4 milyon TL ödeyecek.

BirGün’de yer alan şöyle: Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 30 Kasım 2020 tarihinde “2021 yılı elektrik enerjisi alımı” için bir ihale düzenledi. İhaleyi, 3 milyon 921 bin TL teklif veren Cengiz Holding’e bağlı Cengiz Elektrik Şirketi’nin kazandığı ve 21 Aralık 2020 tarihinde de sözleşme imzalandığı belirtildi.

’NİN DE ELEKTRİK ENERJİSİ İHALESİNİ DE ALMIŞTI

TBMM’nin de elektrik enerjisi ihalesini geçen aylarda yine Cengiz Elektrik Şirketi’nin aldığı açıklanmıştı. Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, TBMM İşletme ve Yapım Başkanlığı 13 Kasım tarihinde 2021 yılı elektrik enerjisi alımı için bir ihale düzenledi. İhaleyi, 12 milyon 932 bin TL teklif veren Cengiz Holding’e bağlı Cengiz Elektrik Şirketi’nin kazandığı açıklandı. TBMM ile şirket arasında da 3 Aralık tarihinde sözleşme imzalandı.

CEMİL TUGAY’DA ARAZİ SATMIŞTI!

Geçtiğimiz aylarda Mavişehir’de Belediyesi’ne ait bir bölge hisse satışı ile gündeme gelmişti. Karşıyaka Belediyesi’ne yazılı yapan TMMOB Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi, Karşıyaka Belediyesi’nden elde ettiği bilgiler sonucunda bölgeye dair ciddi sorunlar saptanmış olduğunu açıkladı. Aynı zamanda da bölgedeki boş ve imarlı parsellerin büyük bölümünün Cengiz İnşaat’a verildiği öğrenildi.

MİLYONLARCA LİRALIK ELEKTRİK İHALESİNİ ALDI

Cengiz Elektrik Şirketi, bakanlıkların da aralarında yer aldığı onlarca kamu kurumunun milyonlarca liralık elektrik enerjisi ihalesini aldı. Cengiz Elektrik’in elektrik enerjisi ihalesini aldığı bazı kamu kurumları ile ihale bedelleri şu şekilde:

Hazine ve Maliye Bakanlığı: 9 milyon 889 bin TL

Emniyet Genel Müdürlüğü: 45 milyon TL

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı: 3 milyon 424 bin TL

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın