fbpx
Genel

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: “Kuran kurslarında bir tuğlası olana cennette ev verilecek”

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın sözleri, Ortaçağ Avrupası'nda Katolik Kilisesi tarafından uygulanan 'endüljans' uygulamasına benzetildi

Kahramanmaraş’ta katıldığı yatılı Kuran kursu açılışında Kuran kurslarının şeytandan korunmuş bölgeler olduğunu söyleyen Diyanet İşleri Başkanı, ‘Bu kurslarda bir tuğlası olana cennette bir ev verilecektir’ dedi. Erbaş’ın bu sözleri ile Orta Çağ Katolik Kilisesi’nin ‘endüljans’ uygulaması arasında benzerlik kuran yorumlar yapıldı.

Açılış öncesi konuşan Ali Erbaş şunları söyledi:

“Bir Kuran kursu üç sınıf insanın amel defterlerinin kapanmamasına vesile oluyor. Ne mutlu sizlere ki, ülkemizde 2 bine yakın Kuran kurslarından birine de Pazarcık ilçesi sahip oldu. Kuran kurslarımızın bulunduğu yerlere biz “Şeytandan korunmuş bölgeler” diyoruz.  Çünkü Rabbimiz buyuruyor ki bir yerde eğer Allah zikredilirse, oraya şeytan yaklaşamaz.”

“Bu kursta bir tuğlası olanın bile o tuğladan dolayı Cennet’te kendisine bir ev verileceğini Allah Resulü Efendimiz müjdeliyor. Diyor ki, bir kuş yuvası kadar mescit yapan ve bu mescitlerin yolunu açan Kuran kurslarına, Kuran eğitim merkezlerine katkı sağlayan insanlara karşılığı Cennet’te verilecektir buyuruyor. İşte bu müjdeye katkısı olan herkes nail olacak”

Diyanet İşleri Başkanı’nın bu sözleri, Ortaçağ Avrupası’nda Katolik Kilisesi tarafından uygulanan ‘endüljans’ uygulamasına benzetildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın