fbpx
GündemManşet
Trend

DİSK’ten Büyükşehir Meclisi’nde eylem!

Hükümetin kıdem tazminatında yapacağı düzenlemeye tepki gösteren ve bağlı sendikaların yöneticileri meclisi devam ederken salona girdi ve sloganlar attı. AK Partili üyeleri duruma tepki gösterirken Başkan Soyer, “Bu saygısızlığı kınıyorum” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı eyleme sahne oldu. Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve Genel Sendikası temsilcileri meclis salonunda eyleme yaptı.  Merkezi hükümetin kıdem tazminatında yaptığı düzenlemeye tepki gösteren sendika yöneticileri salonda sloganlar attı. Bu duruma AK Partili ve MHP’li sıralardan çok sert bir cevap geldi.

Sendika yöneticileri, “Kıdeme dokunan eller kırılsın. Hükümet yasanı al başına çal” sloganları attı. Soyer duruma müdahale etti ve “Arkadaşlar burası İzmir Büyükşehir Belediyesi salonu, lütfen salonu boşaltın” dedi.

DİSK Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, “Herkesten özür diliyoruz. Tam da deprem yaşandıktan bir hafta sonra depremde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet diliyoruz. Kalanlar için mücadelemiz devam edecektir. ve MHP’li meclis üyelerine buradan seslenmek istiyoruz. Çocuklarımızın geleceğini bir yasayla karartmayın. İşçi sınıfının artık sabrını sınamayın” diye konuştu.  

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın