fbpx
3. SayfaManşet
Trend

DHKP/C’nin kasası İzmir’de yakalandı… CHP’nin il yöneticisi olduğu ortaya çıktı!

Kırmızı bültenle aranan ve terör örgütü DHKP/C’nin “kasası” olduğu belirtilen M.S.D, İzmir’de yakalandı. M.S.D’nin 2014 yılında CHP İzmir İl Yöneticisi olduğu ve uzun zamandır arandığı ortaya çıktı. M.S.D’nin yönetim kurulu üyeliği toplantılara gerekçesiz katıldığı için düşürülmüştü.

Kırmızı bültenle aranan ve terör örgütü DHKP/C’nin “kasası” olduğu belirtilen M.S.D’nin İzmir’de yakalandığı bildirildi. İl Emniyet Müdürlüğü, sosyal paylaşım sitesi üzerinden, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğünün Bornova ilçesinde operasyon düzenlediğini duyurdu. Operasyonda Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan ve terör örgütü DHKP/C’nin para kasası olduğu belirtilen M.S.D’nin saklandığı hücre evinde yakalandığı belirtildi.

2011’DE DE YAKALANMIŞ

M.S.D’nin, İzmir’de 2011’de terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda yakalandığı, 7-8 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye olmasının ardından yurt dışına kaçtığı öğrenildi. 

M.S.D. hakkında terör örgütü üyesi olma suçundan kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu da kaydedildi.

İL YÖNETİMİNDE GÖREV ALDI

M.S.D, 2014’te CHP İzmir İl Yönetiminde görev aldığı öğrenildi. M.S.D’nin yönetim kurulu üyeliği o dönemde toplantıya mazeretsiz üç kez katılmadığı için düşürülmüştü. M.S.D’nin eşi bir süre Bornova İlçe Başkanlığı görevinde bulunmuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın