fbpx
GündemManşet

Depremde binaları hasar alan firmadan depremzedelere 5 milyon TL!

6.9’luk depreminde milyonluk evleri ciddi hasar alan Folkart İnşaat, “BirKiraBirYuva” adlı yardım kampanyasına 3 milyon TL, iş dünyasının “Birlikten İzmir Doğar” isimli destek projesine de 2 milyon TL’lik destek vereceğini açıkladı.

İzmir Seferihisar’da meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremin yankıları sürüyor. Meydana gelen depremin ardından eski binaların yanı sıra yeni yapılan milyonlarca liraya satılan daireler de hasar gördü.

Depremin ardından sosyal medyada paylaşılan birçok fotoğraf ve video Bornova’da bulunan Folkart İnşaat’a ait Folkart Time’ın milyonlarca liraya satılan dairelerindeki hasarı gün yüzüne çıkarmıştı.

FOLKART’TAN 5 MİLYONLUK YARDIM!

İzmir iş dünyası tarafından başlatılan, İzmir Valiliği’nin desteklediği “Birlikten İzmir Doğar” adlı kampanya 2 milyon TL ile katılan Folkart İnşaat, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “BirKiraBirYuva” adlı kampanyasına da, 3 milyon liralık destek sağladı.

İzmir Ticaret Odası (), Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İzmir Ticaret Borsası (İTB), Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB), Ege Genç İnsanları Derneği (EGİAD), Ege Sanayicileri ve İş insanları Derneği (ESİAD) ve İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) tarafından başlatılan ‘Birlikten İzmir Doğar’ adlı kampanyanın, kısa sürede hedefine ulaşması beklendiği de yapılan açıklamalar arasında.

FOLKART’A KULELERİ DEPREMDE HASAR GÖRDÜ MÜ?

Depremin ardından İzmir’in en yüksek binaları arasında yer alan Folkart kulerinin depremde hasar alıp almadığı da merak konusu olmuştu. Depremin ardından yapılan açıklamada Folkart kulelerinin hasar almadığı açıklanmıştı. Depreme yüksek katlarda yakalanan birçok Folkart sakini, yaşadıkları korku ve panik sebebiyle ofislerinin hasar almamasına rağmen kısa süreli başka adreslere taşıdıkları da edinilen bilgiler arasından.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın