fbpx
ManşetPolitika

Deniz Yücel ‘istifa yok, katılım var’ demişti… CHP İzmir’den istifa eden üyelerin listesi ortaya çıktı!

CHP’den kopmalarla ilgili parti içindeki tartışma sürüyor. Barış Yarkadaş’ı haklı çıkaran İzmir ilçeleri üyelikten ayrılma listesi elden ele dolaşıyor.

CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş, “18 ayda 25 bin 17 kişi İzmir’de partiden istifa etti” iddiasında bulunmuştu. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ise bir gün sonra Yarkadaş’ın bu iddiasına yalanlamıştı. Yücel, “Cumhuriyet Halk Partisi üye yapısının sağlıklı bir yapıya kavuşması ve üye kütüğünün güncellenmesi çalışmasını 1999 yılında yapmıştır. Bu tarihten itibaren üye kütükleri yeniden oluşturulmuş ve güncellenmiştir. 1999 yılından günümüze kadar, yani 21 yıllık süre içinde il örgütlerinden istifa edenlerin sayısı yıl yıl ayrı tutulduğu gibi, 21 yıl içinde istifa edenlerin tamamını gösteren toplam sayıda, parti kayıtlarımızda ayrıca gösterilmektedir. Öyle ki, 18 aylık süre zarfında (2019 Ocak-2020 Haziran) CHP İzmir İl Örgütüne, toplamda 18 bin 146 İzmirli vatandaşımızın yeni üye olarak kaydı yapılmıştır.  Yani her geçen gün artan üye sayımız aslında partimize olan ilgi ile doğru orantıdadır” demişti.

Manşet Türkiye’nin haberine göre ortaya bir liste atıldı. Barış Yarkadaş’ın haklı olduğunu gösteren bu liste CHP’lilerin elinde elden ele dolaşıyor. Listede sadece istifa edenler değil vefat, memurluk nedeniyle ayrılma ve disipline verilip atılma de aynı yer alıyor. Ama parti üyeliğinden ayrılma kategorisinin en başında istifa bulunuyor. Listeye göre Barış Yarkadaş’ın istifaları eksik söylediği görülüyor. Çünkü 25 bin 17 değil, 25 bin 845 kişi istifa etmiş

Toplam ayrılanların 55 bin 175 olarak sıralanan bu listeye göre, partinin en çok kan kaybettiği ilçeler Buca, Karşıyaka, Bornova ve Bayraklı.

İşte o liste:

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın