ManşetPolitika

Davutoğlu’nun kararı sonrası İzmir’den ilk istifa geldi!

Davutoğlu’nun kararı sonrası siyasi yol arkadaşlarından eski İzmir Milletvekili İbrahim Turhan da partiden istifa ettiğini sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu

AK Parti’de kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilen Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu parti üyeliğinden istifa kararını açıkladı. 

Davutoğlu’nun kararı sonrası siyasi yol arkadaşlarından İzmir Eski Milletvekili İbrahim Turhan da partiden istifa ettiğini sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu. 

Eski AK Parti İzmir Milletvekili İbrahim Turhan

AİLE ŞİRKETİ ÇIKIŞI! 

Turhan, “AK Parti yönetimi partiyi istişareye ve eleştiriye açık kurumsal bir siyasal yapı olarak değil, ancak bir nesil devam edecek aile şirketi olarak gördüğünü belli etmiş oldu. Bu sebeple 2015/2 dönemden beri İzmir Karşıyaka teşkilatı üyesi olduğum AK Parti üyeliğinden istifa ettim” ifadelerini kullandı. 

1968 yılında İzmir’de doğan Turhan 25 ve 26.Dönemlerde AK Parti’den İzmir Milletvekili seçilmişti. Doktorası sırasında Boğaziçi Üniversitesi’nde Davutoğlu’nun öğrencisi olan Turhan, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası ve Borsa İstanbul başkanlık görevlerini de yürütmüştü. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın