fbpx
GündemManşet

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarından vahim iddia: Cemil Tugay, Kılıçdaroğlu’na yalan söylemiş!

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Karşıyaka Belediyesinin yaptığı imar değişikliğine tepki gösteren vatandaşlarla Cumhuriyet Mahallesi’nde bir araya geldiği görüşme konuşan Mahalle Muhtarı Özay Dağhan, “Genel Başkan’a yalan söylemişler. Cemil Başkan, “Gitmeyin Genel Başkan’ım, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı size saldırabilir” gibi sözlerle Genel Başkanın kafasını bunaltmışlar. Bu sözleri üzerine Cemil Başkana, Kılıçdaroğlu “O zaman sen gelme” demiş” iddiasını öne sürdü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir programı kapsamında Örnekköy Kentsel Dönüşüm ve Temel Atma Töreni’ne katılmış, orada Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinin protestosu ile karşılaşmıştı.

Törende, Karşıyaka’da 3 mahalleyi kapsayan kentsel dönüşüm imar planında arsa sahiplerinden yüzde 45 oranında sosyal donatı payı istendiğini iddia eden mahalle sakinleri protesto gösterisi yapmış, Karşıyaka Başkanı Cemil Tugay’ın kendilerine verdiği sözü tutmadığını savunmuştu.

Ayrıca mahalle sakinleri, “Hakkımız olanı geri istiyoruz. Belediye başkanımızdan mağdur olmayacağımız bir çözüm bekliyoruz”, “Oy verdiğimiz başkanları mahallemize getiremedik” ifadelerinin yer aldığı pankartlar açmıştı.

Kılıçdaroğlu ise “Kentsel Dönüşüm Çalıştayı”nın ardından Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığını ziyaret etti. Vatandaşlar tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, bir süre Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Özay Dağhan ve mahalle sakinlerinden belirlenen temsilcilerle görüştü.

Görüşmeye, Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra; Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir Milletvekilleri ve Kani Beko, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç , CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Serdar Koç ile CHP eski İlçe Başkanı Şakir Başak katıldı.

MUHTAR DAĞHAN: CEMİL TUGAY BAŞKAN YİNE KENDİNDEN BÜYÜK İŞLERE KALKIŞMIŞ

Gerçekleşen görüşme hakkında Öncüşehir’e konuşan Mahalle Muhtarı Dağhan, şu ifadeleri kullandı:

“Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Örnekköy’deki temel atma törenine katıldı. Biz Atakent, Cumhuriyet, İnönü ve Örnekköy Mahalleleri birleştik ve karar aldık. Törene katıldık ve orada pankart açtık. Tepkimizi gösterdik. Kılıçdaroğlu’nu mahallemize davet ettik, çok yoğun olduğunu söyledi. Israr ettik, törende açtığım pankartı da görmüş Kılıçdaroğlu. Daha sonra bize zaman ayırdı, mahallemize geldi. Sorunlarımızı söyledik. Kılıçdaroğlu, iki başkana da sorunlarını çözün diyerek, “Gerekiyorsa referandum yapın” dedi. Ama ne yazık ki bugün aldığım haberle öğrendim ki Cemil Tugay Başkan yine kendinden büyük işlere kalkışmış. “Ben yine yapacağımı yapacağım, bildiğimi okuyacağım” gibi sözlerde bulunmuş. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’e gönül koymuş, tepki göstermiş. Tunç Başkan’a da tepki göstermiş.”

“GENEL BAŞKAN’A YALAN SÖYLEMİŞLER”

Yapılan görüşmeye Kılıçdaroğlu’nun, Tugay’ı almadığını öne süren Dağhan, “Kılıçdaroğlu, Tugay’a tepki göstermiş. Çünkü Genel Başkan’a yalan söylemişler. Cemil Başkan, “Gitmeyin Genel Başkan’ım, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı size saldırabilir” gibi sözlerle Genel Başkanın kafasını bunaltmışlar. Bu sözleri üzerine Cemil Başkana, Kılıçdaroğlu “O zaman sen gelme” demiş” şeklinde konuştu.

“KOÇ BİZİM İÇİN HİÇBİR ŞEY YAPMADI”

Muhtar Dağhan, CHP İzmir Tuncay Özkan ve CHP Konak eski İlçe Başkanı Şakir Başak’a kendilerini Kılıçdaroğlu ile görüştürdüklerini söyleyerek teşekkür etti. Dağhan, “Onların yardımlarıyla biz Genel başkan ile görüşebildik. Ayrıca Karşıyaka İlçe Başkanı Serdar Koç bir gazeteye haber yaptırmış. Yalan ve boş yere… Böyle bir şey yok. Bizim için hiçbir şey yapmadı. Bize yardım eden Tuncay Özkan ve Şakir Başak’tır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın