fbpx
ManşetPolitika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İzmir’e suyu biz getirdik, çünkü halk benim halkım

Recep Tayyip , İzmir’de yaşanan sel felaketi üzerinden ’ni eleştirerek, “İzmir tüm altyapısı ile çökmüş vaziyette, kaçak yapıları ile çökmüş vaziyette” dedi. Erdoğan, ’li İzmir Belediyesi’ne seslenerek “E ne iş yapıyorsun sen? Suyunuz yoktu suyunuz… DSİ’ye verdiğim talimatla İzmir’e suyu biz getirdik. Çünkü halk benim halkım, biz onları susuz bırakmayız” dedi.

AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Erdoğan, İstanbul ve Ankara’da su sıkıntısı yaşanabileceğini belirtek, “İstanbul, Ankara… Temenni ederim ki inşallah…. Kar filan geldi de toparladık işi. Buralarda da yine her an her türlü sıkıntı olabilir. Çünkü buraların barajlarını da yine biz yaptık. Bu barajlar sayesinde bugün hamdolsun İstanbul susuzluğu yaşamıyor” diye konuştu.

“İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BÜTÇESİNİN NEREDEYSE 2,5 KATI BORÇLU BİR BELEDİYEDİR”

Erdoğan, şunları söyledi: “Şehirde halkına hizmet etmek isteyen bir belediye yönetiminin, zihniyetinin var olmasıdır. Geçtiğimiz günlerde İzmir’deki yağışlar sonucu yaşanan sel felaketi ile ilgili bir habere benim de gözüm ilişti. Sel felaketinin ardından nasıl olduysa hatırladı CHP Genel Başkanı’na bir esnaf ”Altyapı İzmir’de bitik. Sizden ricam ediyorum, burada 35 senedir CHP var, lütfen bu altyapıyı düzeltin” diyor.

Çiğli Tramvayı temel atma töreninde konuşan CHP Genel Başkanı, kendi belediyesinin Hazineden daha uygun şartlarda borçlandığını övünerek anlatıyordu. İzmir Büyükşehir Belediyesi, bütçesinin neredeyse 2,5 katı borçlu bir belediye olarak, zaten böyle bir hakkına sahip değildir Bay Kemal, bunları öğren. Belediye bu finansmanı izin aldığı dönemde gerçekleştiremedi, şu anda zaten böyle bir borçlanma iznine de sahip değildir. Belediyenin herhangi bir kredi kullanımız söz konusu değildir.

Tahvil ihraçları şartlarından vadesine kadar birbirleriyle ilgisi olmayan konulardır. Kılıçdaroğlu ve rakamlardan anlayan biri olmadığı için Hazine’nin uluslararası finansman kredi şartlarının kendi buldukları krediden daha uygun olduğunu bilmiyor. Gerçi bunların hangi iftiralarını düzeltelim, usandık. Hazine müsaade vermedikten sonra hiçbir belediye bu şekilde bir borçlanmaya gidemez. Sonunda bu bana gelir. Benim de bunu onaylamam gerekir. Eski belediye başkanı Aziz Bey’e de sorarsan sana söyler. O göndermiştir, ben de onamışımdır. Sen bu yanlışla gidecek olursan burada soru işaretleri artmaya başlar. Kötü manzaralar son zamanlarda İstanbul’da yine hortlamaya başladı.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın