fbpx
GündemManşet
Trend

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Yasaklar geri döndü!

Kabine toplantısı sonrası kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı , “kötü gidişata seyirci kalamazdık” diyerek yeni yasaklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı , Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanmaya gidildiği duyurdu ve hedeflenen oranda iyileşme olmazsa devamında çok daha sert uygulamaların geleceği mesajını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “kötü gidişata seyirci kalamazdık” diyerek yeni koronavirüs yasaklarını açıkladı.

Erdoğan yeni yasakların yarın (14 Nisan Çarşamba) akşamdan itibaren başlayacağını ve ayrıntıların bu gece İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanacak genelgeyle duyurulacağını belirtti.

İŞTE ERDOĞAN’IN AÇIKLADIĞI ALINAN YENİ KORONAVİRÜS KARARLARI

  • Hastanelerdeki doluluk oranlarının artmasına paralel olarak iftar ve sahur vakitleri başta olmak üzere hareketliliğin azaltılması, vaka sayısının düşürülmesi amacıyla önümüzdeki bir aylık dönemde “toplu ziyaretler” yasaklanacak.
  • Hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması sürerken hafta içi sokağa çıkma sınırlaması saatleri akşam 19.00 ila sabah 05.00 arasında düzenlenmiştir.
  • Lokantalar sadece belirlenen saatlerde paket servis hizmeti verecek.
  • Spor salonları bayram sonuna kadar kapalı. 
  • Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirler arası seyahatlere izin verilmeyecektir.
  • Düğün nişan kına vb. tüm toplantılar bayram sonrasına kadar ertlendi. Oteller sadece kendi müşterileri ile sınırlandırılmış halde hizmet verecektir. 
  • 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademeler uzaktan eğitimle faaliyetlerini sürdürecektir.
  • Kamuda saat 16.00’da bitecek şekilde dönüşümlü ve esnek mesai yeniden yaygınlaştırılacak. Kamuda hamileler ve kronik hastalığı olanlar ile 10 yaş altı çocuğu bulunan personel idari izinli sayılacak.
  • 65 yaş üstü ve 18 yaş altının şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanma sınırlamasını yeniden getiriyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın