fbpx
Özel Haber

Çirkin ilişkiler ağı bir bir deşifre oluyor!

Dün (1 Eylül 2020) tarihinde “Konak Belediyesi, İYİ Partili meclis üyesine çalışmış!” haberimiz İzmir’de ses getirdi. Ortaya atılan yeni iddialar çirkin ilişkiler ağını bir bir ortaya çıkarıyor…

“Konak Belediyesi, İYİ Partili meclis üyesine çalışmış!” haberini okumak için tıklayınız…

Bir grup Konak Belediyesi çalışanının ortaya attığı Konak Belediye Meclis Üyesi Burcu Bostancıoğlu ile E-Gazetem İmtiyaz Sahibi Gamze İşler hakkındaki vahim iddiaları sayfamıza taşımıştık. İzmir gündemine bomba gibi düşen haberin ardından yaşanan olaylarla ilgili birçok yeni bilgi almamızın yanı sıra, haberde adı geçen isimlerden tehdit ve hakaret mesajlarına da maruz kaldık. Taraflar hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına gerekli başvuruları yaptık.

ARŞİVİ KOPYALAMIŞ, TACİZLE SUÇLAMIŞ!

Haberimizin ardından egeajans.com haber sitesi yaptığı araştırma sonucunda haberde adı geçen isimlerle hakkında yepyeni bilgilere ulaştı. Egeajans’ın aktardığına göre; E-Gazetem İmtiyaz Sahibi Gamze İşler bir dönem İzmir’de yayın yapan AK Parti’ye yakınlığı ile bilinen İzmir Serbest Fırka Gazetesinde editör olarak çalışmış. Gazetede çalışırken zamanın Konak Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı İYİ Partili Burcu Bostancıoğlu ile E-gazetem.com isimli haber sitesini kurmaları sebebiyle İzmir Serbest Fırka Gazetesindeki işine son verilmiş. Kendisine zimmetli olan bilgisayardaki İzmir Serbest Fırka Gazetesine ait haber arşivini kopyalayarak yeni açtıkları haber sitesinde yayınlamaları sebebiyle gazete yönetimi tarafında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuş. Yine Egeajans’ın iddiasına göre hakkında soruşturma başlatılan İşler olaydan 12 ay sonra işyeri sahiplerini taciz etmekle suçlayıp Cumhuriyet Savcılığına dilekçe vermiştir. Cumhuriyet Savcılığı bu iddiayı ciddiye almamış ve işyeri sahibi hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar vermiş.

Egeajans’ın olayın geçmişiyle ilgili yaptığı haber şu şekilde; “Egeajans olarak bu haber üzerine yaptığımız araştırmada ilginç bilgilere ulaştık. Bu bilgileri siz değerli okuyucularımızla paylaşmak istiyoruz. Yukarıda adı geçen Gamze İşler daha önce Serbest Fırka isimli internet medyasında çalışırken bu kuruluşun arşivlerini kopyalayıp E-Gazetem’e taşıdığı (E-Gazetem’i de Serbest Fırka’da çalışırken kurmuştur) gerekçesiyle işyerinden görevine son verilmiştir. Gamze İşler işyerinden ayrıldıktan 12 ay sonra işyeri sahiplerini taciz etmekle suçlayıp Cumhuriyet Savcılığına dilekçe vermiştir. Cumhuriyet Savcılığı bu iddiayı ciddiye almamış işyeri sahibi hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar vermiştir. İşyeri sahibi (izin almadığımız için adını yazmıyoruz) Gamze İşler hakkında işyerinin arşivlerini izinsiz olarak E-Gazetem’e taşıdığı, güveni kötüye kullandığı ve kendisine yapılan (savcılık tarafında reddedilen) haksız suçlamalar için Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştur. Bununla ilgili tanıklarıyla birlikte Bayraklı Karakolu’nda gerekli ifadeyi vermiştir. Okuyucularımızın bunları da bilmelerini istedik.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın