fbpx
GündemManşet

Çiğli Tramvayı ihalesi Nurol İnşaat’a gitti

Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistemler Daire Başkanlığı’nın düzenlediği Tramvayı Yapım İhalesini, en avantajlı teklifi veren Nurol İnş. Tic. A.Ş. firması kazandı.

’nin, raylı ağına bir halka da Karşıyaka ile Çiğli arasında eklemek üzere açtığı Çiğli Tramvayı Yapım İhalesi sonuçlandı. 5 Kasım’da, İZSU Genel Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen ve Büyükşehir Belediyesi sitesinden canlı yayınlanan ihalede, ön yeterlilik alan 17 firmadan 6’sı teklif vermişti. İhale Komisyonu’nun değerlendirmesi sonucu; 414 milyon 182 bin 814 TL ile en avantajlı teklifi veren Nurol İnş. Tic. A.Ş. ihaleyi kazanan firma oldu. İkinci en iyi teklifi ise 439 milyon 600 bin TL ile Yapı Merkezi İnş. ve San. A.Ş. firması verdi.

İsteklilere, kesinleşen ihale kararı bildirildi. Kararın tebliğ tarihinden itibaren 10 gün içinde itiraz olmaması durumunda ve ön mali kontrol incelemesi tamamlandıktan sonra, Nurol firması, sözleşme imzalamaya davet edilecek. Bu firma ile sözleşme yapılamaması halinde ikinci en iyi teklifi veren Yapı Merkezi firmasına davet gönderilecek.

ÇİĞLİ TRAMVAYI HAKKINDA

Çiğli Tramvay hattı inşa çalışmalarının yılbaşından önce başlaması ve iki yılda tamamlanması öngörülüyor. Karşıyaka Tramvayı’nın devamı niteliğindeki Çiğli Tramvayı, 11 kilometre uzunluğunda olacak ve 14 istasyondan oluşacak. Karşıyaka Çevreyolu İstasyonu’ndan başlayacak hat, bağlantı köprüsü ile Çiğli İstasyonaltı Mahallesi’ne bağlanacak.

Yaklaşık 500 metre uzunluğundaki bağlantı köprüsü, çevre yolunun üzerinden geçecek. Köprüde yaya ve yolları da bulunacak. Güzergâhın büyük bölümü mevcut cadde ve yolların orta refüjlerinden geçecek şekilde çift hat olarak planlandı. Yeni hat; İZBAN Çiğli İstasyonu, Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi, Ata Sanayii, Katip Çelebi Üniversitesi ve Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ne hizmet edecek.

DİĞER FİRMALARIN TEKLİFLERİ

Çiğli Tamvay Hattı Yapım İşi’ne teklif veren diğer firmaların isimleri ve teklifleri şöyle:

KIEV METROBUD A.Ş. – BARANKAYA İnş. Haf. Taah. Akryt Mad. San. Tic. A.Ş. Ortaklığı / 481.307.978,00 TL

GÜLERMAK Ağır San. İnş. Taah. A.Ş. / 538.412.951,58 TL

DILLINGHAM Construction Int. Inc – ÖZKA İnş. A.Ş. İş Ortaklığı / 609.876.868,53 TL

DOĞUŞ İnş. Tic. A.Ş. / 633.730.000,00 TL

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın