fbpx
Genel

CHP’li başkanın sözlerine AK Partili Sürekli’den tepki

İzmir Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’ün “İzmir ve Foça kurtarılmış bölgedir” sözlerine AK Parti İzmir’den sert tepki gelirken, sosyal medya hesaplarından çok sayıda kişi Gürbüz’e tepki gösterdi.

Foça Belediyesi Başkanı Fatih Gürbüz’ün belediye meclis toplantısında söylediği sözler gündem yarattı. ‘#İzmir9eylüldeKurtuldu’ hastağı ile sosyal medyada çok sayıda kişi CHP’li Belediye Başkanı Gürbüz’e tepki gösterdi. 

Toplantıda Gürbüz, “Kimsenin vicdanında sıkıntı yaşayacak ya da yaşatacak bir söylememim olmadı. Konu Başka yerlere gidiyor, siyaset yapmayacağım ama memleketin de durumu ortadayken açıkçası Foça’da kurtarılmış bir bölgeyken, ben hep böyle söylerim ‘İzmir ve Foça kurtarılmış bir bölgedir’. Bu kadar hassasiyetle davranıyorken, birbirimizi dinleyebiliyorken, konuşabiliyorken bu konularında üstesinden gelebileceğimizi düşünüyorum” dedi.

KİMİ, KİMDEN, NASIL KURTARDINIZ?

Gürbüz’ün açıklamaları üzerine AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelerle tepki gösterdi:

“İzmir ve Foça kurtarılmış bölgedir” diyen CHP’li Başkan Gürbüz’e sormak lazım? Kimi, kimden, nasıl kurtardınız? Kurtarmak halkın malını satmaya kalkışmak, halkı hizmetsiz bırakmak mıdır? Kusuru boyunu aşmış bu şahsa söylenecek tek söz vardır: Yazıklar olsun!”

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal ise, “Foça Belediye Başkanı’nın toplantısında, görev yaptığı ilçeyi ‘kurtarılmış bölge’ ilan etmesi kabul edilemez.
Bu tip ifadelerin tehlikeli olması yanında kötü niyetler de taşıdığı ortadadır. Skandal ifadelerin sahibi, İzmirlilere açıklama borçludur!” dedi.  

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan’da tepki göstererek , “Dün Kumburnu Plajını peşkeş çekmeye çalışan Foça Belediye Başkanı, bugün kurtarılmış bölge olduğunu savunuyorum. Nasıl bir hukuksuzluğun içerisine girmişlerse artık kendilerini kurtarmak için tehdit ve ‘bölücülük’ dahil her türlü ifadeyi kullanıyorlar.” dedi.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, geçtiğimiz günlerde, belediyeye ait Kumburnu Koyunu satılağa çıkarmış, AK Parti kanadından gelen tepki sonrası, satışı durdurmuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın