fbpx
GündemManşet
Trend

CHP’de liyakat yalan oldu: Tuncay Özkan’ın şoförü başkan yardımcısı oldu!

CHP’de yaklaşan kurultay öncesinde bir torpil skandalı daha patlak verdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın şoförü Orkun Kalonya, bir yıl içinde önce Buca Belediyesinde istisnai kadrodan devlet memuru yapıldı. Kısa bir süre sonra ise Buca Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğüne getirildi. Kalonya, geçtiğimiz Nisan ayında bu kez de Çeşme Belediyesine başkan yardımcısı olarak atandı. Şoförünü 1 yılda Türkiye’nin gözde turizm merkezi Çeşme’ye başkan yardımcısı yapan Tuncay Özkan’a CHP tabanından tepki yağdı.

Tuncay Özkan’ın şoförlüğü sonrası hızlı yükselişi ile dikkat çeken Orkun Kalonya, başkan yardımcısı olur olmaz nikah masasına oturdu. Kalonya’nın geçtiğimiz günlerde Çeşme’de lüks bir mekanda gerçekleşen düğün töreninde şahitliğini bir dönem şoförlüğünü yaptığı Tuncay Özkan ve kendisini sınavsız devlet memurluğuna alan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç yaptı. Çiftin nikahını ise Kalonya’yı başkan yardımcısı olarak atayan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran kıydı. Nikah şahitleri ise, Tuncay Özkan, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ve Özkan’ın ‘Biz kaç kişiyiz’ hareketinden bu yana İzmir’deki sağ kolu Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, yine Deniz Yücel ile Tuncay Özkan’ın Genel Merkez’e tartışmalı PM sırasında Suat Nezir yerine önerisi sonrası Buca Belediye Başkan Adayı yapılan Erhan Kılıç yapmıştı.

LİYAKATI UNUTTULAR

Şoförünü 1 yılda Türkiye’nin gözde turizm merkezi Çeşme’ye başkan yardımcısı yapan Tuncay Özkan’a CHP tabanından tepki yağdı. İktidarı kamudaki atamalarda liyakat kriterine uymadığı gerekçesiyle sık sık eleştiren Özkan, daha önce de avukatını Buca Belediye Başkan adayı yaptırmıştı. Özkan bir süre önce kamudaki atamaları eleştirmiş ve “Millet işsizlikten kendini yakmış umurlarında mı? Yandaş kazansın yeter” şeklinde bir paylaşımda bulunmuştu. CHP lideri Kılıçdaroğlu ise partisinin 1 Temmuz 2020 tarihindeki Meclis grup toplantısında 2 yıl önce Kütahya Belediyesi’nde yapıldığını iddia ettiği bir atamayı gündeme getirmiş ve iktidarı genç işsizlik üzerinden eleştirmişti. CHP liderinin parti tabanını isyan ettiren Kalonya skandalı sonrası nasıl bir tutum takınacağı merak konusu oldu.

ÖZEL KALEM OYUNU

Son dönemde ‘Z Kuşağı’ olarak tanımlanan 25 yaş altı gençlere sıcak mesajlar veren ve bu kuşağın ekonomik gerekçelerle AK Parti’ye oy vermeyeceğini savunan Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyelerdeki torpilli atamaları ise görmezden geliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın