fbpx
ManşetPolitika

CHP’de gençlik kolları krizi… Yönetim görevden alındı, yeni başkan atandı!

CHP İzmir İl Gençlik Kolların Kongresi’nde yaşananlar nedeniyle partiden ihracı talep edilen 8 isim arasında olan Buca Gençlik Kolu Başkanı Hüseyin Gül’ün başkanlığı düştü. Yaşanan gelişme üzerine ilçe yönetimi tüzük gereği yönetim içinden başkan seçti. Ancak il gençlik kolları yönetimi seçimi onaylamadı, ilçe yönetimini görevden alırken, yeni bir ismi başkan olarak atadı.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Gençlik Kolları Kongresi’nde yaşanan arbede ve basına yapılan saldırıyla ilgili parti içinde başlatılan soruşturma sonucunda ihraç istemiyle disipline sevk edilen 8 kişi arasında yer alan Buca Gençlik Kolu Başkanı Hüseyin Gül’ün başkanlığı düştü.

Gül’e  başkanlığının düştüğünü içeren yazı iletilirken, yaşanan gelişme üzerine toplanan ilçe gençlik kolları yönetimi tüzük gereği yönetim içinden başkan seçti. Yapılan oylamada ilçe eğitim sekreteri Süleyman Duyan ilçe gençlik kolu başkanı seçildi.

Alınan karar ana kademe ilçe başkanlığı ve il başkanlığına bildirildi.

YÖNETİM SEÇİMİ ONAYLAMADI BAŞKA BİR İSMİ ATADI

Ancak İl Gençlik Kolu Başkanı Burak Kotan ve yönetimi Buca’da yapılan seçimi onaylamadı. Gül’ün başkanlığının düşürülmesinin ardından ilçe yönetimini de görevden aldı. İl yönetimi, İrem Gökmen’i CHP Buca İlçe Gençlik Kolu Başkanı olarak atadı.

Görevden alınan ilçe yönetiminin tüzük gereği yönetim içinden bir ismin seçilmesi gerektiğini savunurken, bu nedenle il yönetiminin kararına itiraz edeceği öğrenildi. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın