fbpx
GündemManşet
Trend

CHP’de Cemil Tugay krizi… Kılıçdaroğlu randevu vermedi, soruşturma başlatıldı!

CHP Genel Merkezi, Karşıyaka Belediyesi’ne ait arsa payını çok düşük bedelle Cengiz İnşaat’a satan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay hakkında soruşturma başlattı. Soruşturmayla ilgili apar topar Ankara’ya giden Cemil Tugay’a CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu randevu vermedi.

CHP Genel Merkezi, Karşıyaka Belediyesi’ne ait arsa payını çok düşük bir bedelle Cengiz İnşaat’a satan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay hakkında bir soruşturma başlatarak TMMOB Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi’nden Mavişehir Bölgesi ile ilgili ayrıntılı bilgiler talep etti ve söz konusu bilgiler geçtiğimiz günlerde CHP Genel Merkezi’ne ulaştırıldı.

Soruşturmayı haber alan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ise beraberindeki CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Serdar Koç ile birlikte CHP Genel Merkezi’ne giderek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek istedi. Tugay ve Koç’un tüm çabalarına rağmen Kılıçdaroğlu randevu vermedi. Araya CHP İzmir Milletvekilleri Murat Bakan ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu gibi siyasetçilerin girmesine rağmen genel başkanla görüşmesi mümkün olmadı. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın 2 gün boyunca tüm görüşme çabaları sonuçsuz kaldı.

TUGAY’IN İSTİFASI ÇEKMECESİNDE!

Karşıyaka Belediye başkanlığını ağır borç yükü ile devralan Cemil Tugay’ın ödemelerde yaşanan sıkıntılar nedeniyle geçtiğimiz Eylül ayında istifanın eşiğine gelmişti. Yaklaşık 220 milyon TL. borç ile devraldığı belediyenin şu anda 400 milyon TL.’ye yaklaşan borcu bulunmakta. Yapılan tüm girişimlere rağmen finansman sorunun çözemeyen Başkan Tugay’ın, belediyeye ait arsa payını çok düşük bedelle Cengiz İnşaat’a satması sebebiyle açılan soruşturma ipleri iyice gerdi. Konuyla ilgili siyasi kulislerde yapılan değerlendirmelerde; “Tugay’ın istifa mektubu zaten çekmecesindeydi, şimdi masanın üzerine geldi” ifadelerine yer verildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın