fbpx
GündemManşet

CHP’de bir taciz iddiası daha… Bu sefer 17 yaşında bir kız çocuğu!

CHP’de son haftalara damga vuran iddialarına bir yenisi daha eklendi. CHP Bursa Osmangazi İlçe Başkanlığında görevli 17 yaşındaki genç kız, İlçe Başkanı Mete Akyolcular’ın kendisini mesajla taciz ettiğini iddia etti. Akyolcular iddialara cevap verdi.

CHP Osmangazi İlçe Başkanı Mete Akyolcular’ın yazışmalarında mağdura ‘Bana abi deme. Senden hoşlanıyorum’ demesi skandalın boyutunu gözler önüne serdi. Kızlarının taciz edilmesi üzerine CHP Genel Merkezinin yolunu tutup şikâyete giden aile olay olmamış gibi hareket eden genel merkezin tavrını anlayamadıklarını belirtti.

Bursa’da, CHP Osmangazi İlçe Başkanı Mete Akyolcular’ın partide görevli 17 yaşındaki S.G.’ye gece yarısı emojiler attığı, olup biteni anlamaya çalışan kızın “abi” diye hitap etmesi üzerine Mete Akyolcular’ın “Bana abi deme. Senden hoşlanıyorum” dediği iddia edildi. S.G., terslediği Mete Akyolcular’ı Genel Merkez’e etti.

ÖNCE EMOJİLER GÖNDERDİ

Osmangazi ilçesinde CHP İlçe Başkanı Mete Akyolcular’ın, henüz 17 yaşında olan genç bir kızı taciz ettiği ileri sürüldü. İlçeye gibi düşen taciz iddiasında, Mete Akyolcular’ın gece geç saatlerde S.G.’nin telefonuna çeşitli emojiler gönderdiği belirtildi. Başkanının gönderdiklerine anlam veremeyen genç kız, ne anlatmak istediğini sorduğunda ise hayatının şokunu yaşadı. Telefonuna “Mete Abi” diye kaydettiği kişinin kendisini taciz ettiğini anlayan S.G. olaya tepki gösterdi. Mete Akyolcular, saat 23.00’da “pişt” diyerek tacize başladığı genç kıza sonrasında farklı emojiler attı. S.G.’nin, “Neden böyle emojiler atıyorsun, bir şey de abi” demesi üzerine Mete Akyolcular, “Bana abi deme” cevabını verdi. Buna anlam veremeyen genç kız bu kez “Neden abi demeyeyim ki” diye sorunca Mete Akyolcular, “Senden hoşlanıyorum” karşılığını verdi. Şok olan genç kız terslediği ve konuşmayı sonlandırdığı ilçe başkanının bu davranışını annesine anlattı.

GENEL MERKEZE GİTTİLER

Kızının taciz edildiğini öğrenen anne, tüm mesajların çıktısını alıp CHP Genel Merkezi’nin yolunu tuttu. Genel başkan yardımcılarıyla görüşen anne, Mete Akyolcular’ın mesajlarını gösterdi. Gereği yapılacak sözü verilip, anne kız Bursa’ya gönderildi. Ancak iddiaya göre işlem yapılmadı, taciz olayının üstü örtüldü.

Öte yandan, geçtiğimiz aylarda yine basına yansıyan haberlerde Mete Akyolcular’ın evli bir kadınla ilişkisi olduğu iddia edilmişti. Karısının kendisini Mete Akyolcular ile aldattığını açıklayan CHP mahalle delegesi 77 yaşındaki Z.G., 38 yaşındaki eşinin evi terk etmesinden sorumlu tuttuğu Mete Akyolcular’ı elindeki belgelerle Genel Merkez’e şikayet etmişti. Ancak taciz iddialarına tepki göstermeyen CHP Genel Merkezi, şikâyetçi Z.G.’nin partiden üyeliğinin düşürülmesi için harekete geçti.

AKYOLCULAR’DAN İDDİALARA AÇIKLAMA

CHP Osmangazi İlçe Başkanı Mete Akyolcular yaptığı açıklamada, “Gereken yasal girişimlerde bulundum. Yalana, iftiraya prim vererek kasten şahsımı ve partimi siyaseten yıpratmaya çalışanların, medya gücünü kişisel çıkarlarına alet etmeye çalışanların varacağı tek nokta, hüsran olacaktır. Bu ithamları sosyal medyada ortaya atan şahıs kadar, bu iddiaları gündeme taşıyıp adımıza leke sürmeye kalkışanlar da ispatla mükelleftir. İspatlayamayan alçak müfteridir” ifadelerini kullanmıştı.

Akyolcular, sosyal medyada yaygınlaştırılmaya çalışılan, kendi adı üzerinden de CHP’yi hedef alan karalama kampanyasıyla ilgili yazılı açıklamasında şu ifadelere yer vermişti:

“Zafer Güler isimli vatandaşın sosyal medyadaki ithamları, hiçbir bilgi ya da belgeye dayalı olmayan hezeyanlardan ibarettir. Adı geçen şahsın eşiyle, telefonda ya da yüz yüze bir kez bile görüşmüşlüğüm yok. Tanımam, bilmem. Kendisi iş görüşmesi için bana gönderdiğini söylüyor ama böyle bir görüşme gerçekleşmiş değil. Dolayısıyla adı geçen kadının ne nerede çalıştığını bilirim, ne de evini-kocasını terk edip gittiğinden haberdarım. Hiçbir ilgim ve bilgimin olmadığı bir konu. Açıklamalardan anladığımız o ki, aile dağılmış, kadın evini terk edip gitmiş. Geride kalan şahsın hezeyanlarının hedefi de konuyla hiç ilgimiz olmadığı halde biz olmuşuz. Konu bundan ibarettir.”

Akyolcular, sosyal medyada yayınlanan açıklamalarla ilgili hukuki yollardan gereken girişimlerde bulunduğunu ve Savcılığı’na başvurduğunu da sözlerine eklemişti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın