fbpx
Genel

CHP Sözcüsü Öztrak virüse yakalandı, İzmir’de karantinaya alındı!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Covid-19 testim pozitif çıktı, sağlık durumun şu an gayet iyi” açıklaması yaptı. Öztrak’ın testi yaptırdıktan sonra Çeşme’deki evinde karantinaya alındığı bildirildi. Öztrak, geçtiğimiz gün İzmir’de Balkan buluşmasına katılmıştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer ve CHP İl Başkanı Yücel’in yanı sıra Balkan buluşmasına katılan milletvekili ve partililerin de test yaptıracağı öğrenildi. 

Öztrak Twitter’dan yaptığı açıklamada şunları kaydetti: Yaptırdığım Covid-19 testinin pozitif çıktığını az önce öğrendim. Sağlık durumum şu an gayet iyi. Fakat birkaç hafta evden çalışacağım. Arayıp soran herkese çok teşekkür ederim. Yakın zamanda benimle maskesiz temasta bulunanların test yaptırmasını rica ediyorum…

Öztrak’ın testinin pozitif çıkmasının ardından Çeşme’deki evinde karantinaya alındığı, hafif yüksek ateş dışında herhangi bir şikayeti bulunmadığı bildirildi. 

İZMİR’DE BALKAN BULUŞMASINA KATILMIŞTI 

CHP Sözcüsü Öztrak, 7 Eylül Pazartesi günü Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in davetiyle düzenlenen Balkan Masası buluşmasına katılmıştı.

Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Öztrak’ın yanı sıra, CHP İzmir milletvekillerinden Kani Beko, Kamil Okyay Sındır, Bedri Serter, Atilla Sertel,Tacettin Bayır, Sevda Erdan Kılıç, CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, CHP Parti Meclisi Üyesi Rıfat Nalbantoğlu ve Devrim Barış Çelik, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Şemside Yener, Balkan ve Makedonya göçmen dernekleri temsilcileri katılmıştı.

YÜCEL VE SOYER’E BİLGİ VERİLDİ, TESTE GİRECEKLER 

Öte yandan Öztrak’ın testinin pozitif çıkmasının ardından filasyon ekipleri devreye girerek sıkı bir çalışma yürüttü. CHP Sözcüsü’nün iki gün önce kentte katıldığı program nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer ve CHP İl Başkanı Yücel’in yanı sıra Balkan buluşmasına katılan milletvekili ve partililerin de test yaptıracağı öğrenildi. 

Soyer’in akşam saatlerindeki 9 Eylül etkinliklerine katılmayacağı öğrenildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın