ManşetPolitika

CHP İzmir’de flaş gelişme: O ilçe başkanı ve yönetimi düştü!

CHP İzmir’de olağan kongre süreci öncesi önemli bir gelişme yaşandı. Partinin yerel seçimde kaybettiği ilçeler arasında yer alan Bayındır’da 8 yönetici istifa etti. İlçe Başkanı Hasan Dülger ve yönetimi yaşanan istifalar nedeniyle tüzük gereği düştü

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) olağan kongre takviminin start almasına sayılı gün kala flaş bir gelişme yaşandı.

İzmir’de CHP’nin yerel seçimlerde kaybettiği ilçeler arasında yer alan Bayındır’da 8 yönetici istifa etti. İstifalar sonrası tüzük gereği başkan Hasan Dülger ve yönetimi düştü. Bayındır’da yönetim Başkan Dülger ve 12 yöneticiden oluşuyordu. Yönetimde yarıdan fazla istifa olması nedeniyle tüzük gereği başkan ve yönetim düşmüş oldu. 

İstifaların il başkanlığına teslim edildiği öğrenildi. CHP MYK’sı ilk toplantıda Bayındır’a yeni başkan ve yönetim atayacak.

İstifaların temelinde yönetim ve başkan arasındaki uyum sorunu ile başkan Dülger’in çalışmalarda eksik kalması nedenlerinin yattığı öğrenildi.

İstifaların il başkanlığının bilgisi dahilinde gerçekleştiği öğrenildi. Hasan Dülger 31 Mart yerel seçimleri sürecinde istifa eden Behzat Aydilek’in yerine koltuğa oturmuştu. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın