fbpx
ManşetPolitika

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel: “Cumhuriyete sahip çıkacağız!”

CHP İzmir İl Başkanlığı, Cumhuriyet Meydanında hem İzmir’in kurtuluşunu hem de CHP’nin kuruluşunu kutladı. İl Başkanı Deniz Yücel, “Atamızın bizlere emaneti olan Cumhuriyete de CHP’ye de sahip çıkacağız” dedi

CHP İzmir İl Başkanlığı, Konak Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelerek CHP’nin 96’ncı, İzmir’in de Yunan işgalinden kurtuluşunun 97’nci yılını kutladı. Kutlama törenine; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Özuslu, CHP İzmir milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, sivil toplum örgütleri ve partililer katıldı.

“ATATÜRK’ÜN İZMİR’E VERDİĞİ ÖNEM 9 EYLÜ’DE ÖLÜMSÜZLEŞMİŞTİR”

9 Eylül’de iki ayrı bayramı kutladıklarını söyleyen CHP İzmir İl Başkanı Yücel, “Gençlerimiz okullarda üniversitelerde akıl ve bilimin rehberliğinde öğrenim görebiliyorsa bunu önce Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimize, ondan sonra da CHP’ye borçlu olduğumuzu unutmayacağız. CHP’nin kuruluşu sadece bir siyasi partinin kuruluşu değil aynı zamanda Cumhuriyetin kuruluşu ve ilanıdır. Partimizin kurucusu ve ilk genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir’e verdiği önem 9 Eylül’de ölümsüzleşmiştir. Atatürk’ün önderliğinde bağımsızlık savaşını hem meydanlarda hem de diplomasi masalarında kazanmayı bilmiştir. Çağdaş Türkiye’nin biçimlendirilmesini sağlamıştır. Tek partinin tüm olanaklarına rağmen demokrasiye inancı yüzünden çok partili sistemin mücadelesini vermiştir. Bizler Atamızın emaneti olan Cumhuriyete de, CHP’ye de, ne pahasına olursa olsun bir ömür sahip çıkacağız. Partimizin kuruluşunun 96. yılı ve İzmir’imizin kurtuluşunun 97. yılı kutlu olsun” dedi.

“ONLARA BU FIRSATI VERMEYECEĞİZ”

“CHP’yi koruyamazsak Cumhuriyeti koruyamayız” diyerek konuşmasını sürdüren Yücel, “Bizler devrimleriyle yoktan var edilen ve dünyada eşi benzeri bulunmayan CHP’nin birer neferi olmaktan gurur duyuyoruz. Saltanatı yıkarak, laikliği getirerek, toprak işleyenin su kullananın ilkesini benimseyen o anlayıştan gurur duyuyoruz. Bugün devleti yönetenler her fırsatta Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi’yle hesaplaşma içine giriyor. Onlara bu fırsatı asla vermeyeceğiz. Ülkemiz üzerinde oyun oynanmaya devam ediyor. Bizler, Cumhuriyeti kuran Kuva-i Milliyecilerin Sakarya’da Dumlupınar’da, Çanakkale’de ve İzmir’de şehit olanların torunlarıyız. Unutmayın ki CHP vatandır. Türkiye Cumhuriyeti’nin birleştirici gücü, harcıdır. Bu ülkede hiç bir çocuk yatağına aç girmeyeceğinin teminatıdır. Halktır, Cumhuriyettir, İzmir’dir, Türkiye’dir” diye konuştu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın