fbpx
GündemManşet

Cemil Tugay’ın uykularını kaçıracak gelişme… Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı TBMM kürsüsünde!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Özay Dağhan’ı kürsüye davet etti. Dağhan, Kılıçdaroğlu’na teşekkürlerini ileterek çiçek takdim etti.

Karşıyaka, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Özay Dağhan ve bazı mahalle sakinleri, Ankara’ya giderek CHP Grup toplantısına katıldı. Muhtar Dağhan, CHP Grup toplantısında, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun davetiyle kürsüye çıktı. Kürsüde Kılıçdaroğlu’ne çiçek takdim eden Dağhan, şu konuşmayı yaptı:

“Buraya gelirken bir pankartım vardı ama yasakmış içeri almadılar. Ben izninizle o yazıyı okumak istiyorum. Başın düştü mü dara, düşünme kara kara. Halktan yana, Kemal Kılıçdaroğlu’nu ara.”

NE OLMUŞTU?

Karşıyaka Belediyesi, Cumhuriyet ve İnönü Mahallelerinin tamamını Örnekköy’ün ise bir bölümünü kapsayan imar planlarının en çok tartışılan konuların başında; arsa sahiplerinden İmar Uygulama Kanunu’na göre yüzde 45’lere varan oranlarda sosyal donatı payı istenmesi geliyordu. Bir diğer konu ise, tapusu olmayanlardan, tapularını alabilmeleri için daha önce başvuru yapmış olma şartının ve ödemenin peşin yapılmasının istenmesiydi. Mahalleliyi endişelendiren diğer bir konu da Büyükşehir ve Karşıyaka Belediyesi’nin bölgede kendilerine ait yeterli alan olmasına rağmen tapulu bölgelerin planda yeşil alan olarak ayrılmış olması geliyordu. Bu planlar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla geri çekilmişti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın