fbpx
GündemManşet

Cemil Tugay’ın Burak İnanır’ı istifaya zorladığı iddia edildi… Başkan değişti ama zihniyet değişmedi!

Olaylı geçen CHP İzmir İl Gençlik Kolları Kongresi sonrası CHP’de ve Gençlik Kollarında sular durulmuyor. İzmir’de yayın yapan internet sitesinde yer alan habere göre, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, CHP Karşıyaka İlçe Gençlik Kolları Başkanı Burak İnanır’a oluşacak yeni il yönetimi için çeşitli isimler verdi. Yapılan seçim sonrası oluşan gençlik kolları yeni yönetime bu isimlerin girmediğini gören Başkan Tugay, CHP’li İnanır’ın istifasını istedi ve cezalandırdığı iddia etti. İddialar üzerine CHP Karşıyaka İlçe Gençlik Kolları Başkanı Burak İnanır ve Karşıyaka İlçe Örgütü sessizliğini korurken Başkan Tugay’dan iddiaları yalanlayan bir açıklama geldi.

“BELEDİYEYE BAĞLI BİR YERDE ÇALIŞMIYOR”

İddiaları yalanlayan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, İnanır’ın belediye bünyesinde dahi çalışmadığını söyleyerek iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Tugay, iddialara ilişkin şöyle konuştu; “Benim gençlik kolları yönetim listesiyle hiçbir alakam olmadı. Burak İnanır belediyeye bağlı bir yerde de çalışmıyor ki zaten. Burak kardeşimiz belediye sporun içinde çalışıyordu. Çalıştığı departmanda küçülme vardı. Yani işten çıkarma durumları başlayacaktı. Kendisi istifa etti ve bu istifasının gençlik kolları kongresiyle ya da listesiyle alakası yok. Zaten kendisi kongre öncesinde de istifa etmek istediğini söylemişti.”

BAŞKAN TUGAY BİRÇOK MOBBİNG İDDİASIYLA KARŞI KARŞIYA KALDI!

Cengiz İnşaat’a arazi satışıyla ülke gündemine oturan Başkan Tugay birçok mobbing suçlamasıyla da karşı karşıya kalmıştı. Karşıyaka Belediyesi yüzme havuzunda antrenörlük yapan Zeynel Kirişçi’nin geçtiğimiz yıl 18 Temmuz günü ders sırasında sol dizinde menisküs yırtılması meydana geldi. Karşıyaka Belediyesi tarafından SGK kaydı yapılmadığı için tedavi masrafını kendisi ödeyen Zeynel Kirişçi’ye, belediye yetkilileri, şikâyetçi olması durumunda mağdurun yine kendisi olacağını ve tedavi masraflarını ödemeyeceklerini bildirmişlerdi. Zeynel Kirişçi’nin tedavi masraflarını ödememek için gerekirse spor kulübünü kapatıp, logoyu bile değiştirmeden Karşıyaka Belediyesi Spor Kulübü yapabileceklerini ileten spor işleri müdürü, “nasıl belediyenin kafelere yazdığı ceza ödenmiyorsa kendilerinin de aynı yöntemi izleyeceklerini” söyledi. Belediye Başkanı yardımcısı ise “Raporlu iken sana maaş veremeyiz, yasal olarak bizim 3 aylık çalışanımız değilsin, bizden önceki yönetimin hatalarından bizi sorumlu tutamazsın” diyerek, Zeynel Kirişçi’ye ödeme yapılmayacağını belirtti. Kirişçi, yaşadığı maddi ve manevi mağduriyetinin ortadan kaldırılması ve hakkı olanı alana kadar mücadele edeceğini söylemişti. Konuyla ilgili Başkan Tugay’ın haberinin olmasına rağmen yaşanan mağduriyeti görmezden gelmişti.

‘Mobbing’ haberini okumak için tıklayınız…

SİYASİ RAKİBİNİ YAMANLAR DAĞI’NA SÜRMÜŞTÜ!

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, ilçe kongreside desteklediği mavi listeye rakip olan beyaz listeden ilçe delegesi seçilen ve yine ilçe kongresinde Tugay’ın desteklediği adayın karşısındaki adayın listesinde il delege adayı olan Bağnur Cendeler’i (48) belediyeden santrali olmayan Yamanlar Piknik Alanı’na santral görevlisi olarak gönderdi. Karşıyaka Belediyesi Afet İşleri biriminde çalışırken görevlendirildiği yerin dağın başında olması, alkollü olması ve az personel çalışması nedeniyle can ve namus güvenliği olmadığını belirten Cendeler, atamaya tepki gösterdi. Tugay, bunun üzerine Cendeler’i 5 Ağustos’ta hukuki sebep göstermeksizin işten çıkardı. Cendeler, “Tek derdim kamu yararına çalışabileceğim bir yerde görevlendirilmekti. İstifaya zorlandım ve bana tuzak bir görev hazırladılar” dedi. Bunun üzerine Cendeler, Avukatı Sinan Alabay ile birlikte işe iade davası açarak hukuk mücadelesi başlattı.

‘Sürgün’ haberini okumak için tıklayınız…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın