fbpx
GündemManşet

Cemil Tugay’dan Türkiye’de bir ilk… Yeşil alana içki ruhsatı verdi!

’da geçmiş dönemde temeli atılan ‘Rüzgarın Kızı Semra Aksu Atletizm Pisti ve Parkı’nın bulunduğu yeşil alan, içkili bölge ilan edildi.

İzmir’in Karşıyaka Belediyesi’nde ‘belediyecilik tarihinde bir ilk’ yaşandı. Mansetturkiye.com’un aktardığına göre; Önceki dönemde temeli atılan ‘Rüzgarın Kızı Semra Aksu Atletizm Pisti ve Parkı’nın bulunduğu yeşil alan otopark yapıldı. Aynı alan belediye meclisinde AK Partililerin ret oyuna rağmen içkili bölgeye dahil edildi.

Göreve geldiğinden bugüne kadar tartışmalı kararlara imza atan, uygulamalarıyla çeken, vatandaşlar tarafından çoklukla Karşıyaka’yı yönetememekle eleştirilen CHP’li Belediye Başkanı bunlara bir yenisini daha ekledi. İçinde herhangi bir tesis bulunmayan boş arazinin, üzerinde sanki bir tesis varmış gibi gösterilerek ‘içkili yer bölgesi’ne dahil edilmesi şaşkınlıkla karşılandı. Alınan kararında adresi verilen arsa için ‘belediyemize ait sosyal tesis’ yazılması dikkat çekti.

Bir dönem önce alınan karar böyleydi.
Cemil Tugay döneminde bu karar alındı.

Son dönemde belediyeye bağlı bir şirket olan Kent AŞ.’nin işletmelerini üçüncü şahıslara tahsis etmesi nedeniyle gündeme gelen ve bu nedenle kendi partilileri tarafından bile eleştirilen Başkan Cemil Tugay’ın ‘tesis’ olmayan bu alana önce ruhsat verip, sonra tesis yapıp üçüncü şahıslara vereceği iddiaları dillendirildi. Siyasi çevrelerde ve belediye kulislerinde konuşulan bu iddia “Bu kadar da olmaz herhalde” yorumlarına açtı.

Bölgede yaşayan vatandaşların spor alanı ve park yapılması için sabırsızlıkla beklediği arsanın, kime tahsis edileceği, kim tarafından inşaatı yapılıp işleteceği konusunda da bir takım iddialar ortaya atıldı. Ancak bu iddiaların doğru olup olmadığı henüz netlik kazanmadı.

Çevrede yeteri kadar içkili yerlerin olduğunu dile getiren, bu sebeple de arsanın park olarak değerlendirilmesi gerektiğini isteyen Mavişehirliler, “Herhangi bir bina olmadan boş arsanın içkili yer bölgesi içine alınmasının altında başka düşünceler olabilir mi?” dediler. Vatandaşlar, “Biz parkımızı istiyoruz. Daha önce belediye ekipleri tarafından projesi hazırlanan pistin ve parkın bir an önce yapılmasını talep ediyoruz. Geçmiş dönem belediyenin almış olduğu meclis kararı ortadayken böyle bir şeyin yapılmasına bir anlam verilmiyoruz” diyerek tepki gösterdiler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın