fbpx
GündemManşet

Cemil Tugay’dan tepki çeken sözler: 250 bin kazanırken, şimdi 8 bin kazanıyorum!

CHP’li Karşıyaka Başkanı , göreve geldiği günden bugüne, iktidar kanadından ve Karşıyakalılar tarafından çokça eleştirilmesinden dolayı belediye başkanı olmaktan pişman olduğu iddia edildi.

“BELEDİYE BAŞKANI OLMADAN ÖNCE AYDA 250 BİN KAZANIYORDUM”

Karşıyaka Belediye Başkanı Tugay’ın son Danışma Kurulu’nda bir gafa imza atarak; ‘Belediye Başkanlığı öncesinde aylık 250 bin lira kazanıyordum, şimdi 8 bin lira alıyorum’ diyerek adeta seçildiğinden dolayı pişmanlığını dile getirmesi akıllara ‘başkan 8 bin lira maaşa talim etmekten dolayı pişman mı?’ sorularını getirdi.

MECLİS ÜYESİNDEN TEPKİ

Tugay’ın bu pişmanlığına ise, İzmir İl genel meclisi eski üyesi Mehmet Arısoy’un Danışma Kurulunda kürsüye çıkarak gösterdiği öğrenildi. 

Ben Haber’e açıklamalarda bulunarak olayı doğrulayan Arısoy; “Tugay’ın açıklamaları sonrası kürsüye çıkarak tepkimi dile getirdim” dedi. 

Arısoy açıklamasında Tugay’a hitaben; “Plastik cerrah bir insansın. Kalkıp da bu işe için giriştiyseniz, 300 bin lira kazanma imkânınız burada yoktu, o zaman neden gelip belediye başkanı oldunuz” ifadelerini kullandığını ve bunu bütün milletvekilleri ve yöneticilerin huzurunda söylediğini belirtti.

“PROJE UĞRUNA BU ADAMI GETİRDİLER ”

Eleştirilerine devam eden Arısoy; “Belediye başkanlığı bir teknik bilgi gerektirir, siyasi donanım gerekir. Şahsına çok saygım , doktordur, ilçemizi düzeltir diye iltifat ettik. Bir proje uğruna bu adamı getirdiler. Maaştı, paraydı, saçma sapan menfaatler yerine insanlara hizmet vererek, çalışarak inanın daha başarılı oluruz” dedi.

Öte yandan, bu konunun o dönem toplantı dışına çıkmaması ve basına yansımaması için de uğraşıldığı öğrenildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın