fbpx
ManşetYerel Yönetimler

Cemil Tugay’dan tepki çekecek atama: Çankaya Belediyesi’nden gelen isim Başkan Yardımcısı olarak atandı!

Karşıyaka Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın birinci birleşimi Cemil Tugay Başkanlığı’nda gerçekleşti. Gündemin ana maddesi Kent A.Ş ve ‘ithal belediye başkan yardımcısı’ oldu

Meclis gündemine geçmeden önce 30 Ağustos vurgusu yapan Başkan Tugay pandemi uyarılarında bulundu. Belediye olarak önlemleri artırdıklarını belirten Tugay “Bugüne kadar ikisi güvenlik görevlisi üç personelimizde pozitif vaka yaşadık. Filyasyon ekiplerimizle gerekli bütün önlemleri aldık” diye konuştu.

KARŞIYAKA BELEDİYESİ’NE İTHAL BAŞKAN YARDIMCISI!

Kamuoyunda büyük rahatsızlık uyandıran CHP’li belediyelerin ‘ithal bürokrat’ uygulaması son olarak Karşıyaka Belediyesi’nde gerçekleşti. Başkan Tugay, Çankaya Belediyesi’nden gelen Hilal Baydar’ın yeni belediye başkan yardımcısı olduğu açıkladı. Tugay’ın bu kararı Karşıyaka kamuoyunda nasıl karşılanacağı büyük merak oluşturdu. Ayrıca Ertan Uzayır vekaleten Zabıta Müdürü, Halit Çelik Park ve Bahçeler Müdürü, Özcan Pamuk ise Fen İşleri Müdürlüğü’ne atandı. 

“KENT A.Ş. HAYIRSIZ EVLADIMIZ OLDU”

Gündeme geçilmesi sonrası Kent A.Ş. bir 10 yıllığına bir arazi tahsisini içeren önergenin görüşülmesinde söz alan AK Partili Ahmet Uğur Baran “Kent A.Ş. Belediyemizin ocağına incir ağacı dikecek. Kent A.Ş. bizim hayırsız evladımız oldu. Ev verdik olmadı arazi verdik olmadı, ne yapsak olmadı. Son bir deneme yaptı ruhsatsız bir alkol satışına girişti. O da olmadı. Buna bir dur diyelim. Bu önergeyi gündemden çekelim. Kurtaracaksak çok ciddi kararlar almamız lazım. Kent A.Ş. bizi bir girdap gibi içine çekecek. Bu önergeyi geri çekelim” diye konuştu. 

“HEPBERABER KENT A.Ş.’Yİ DÜZLÜĞE ÇIKARACAĞIZ”

Baran’a yanıt veren Tugay “Geçmiş dönemden itibaren bazı sıkıntılar oldu. Gerçekten zorli bir mücadele veriyor arkadaşlarımız. Zarar eden işletmelerin bazılarını kapattık. Yeni işletmeler açmak için çalışmalar devam ediyoruz. İşçi çıkarmadan çözmeye çalışıyoruz. İşçi çıkarmayacağız. Kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Hep beraber Kent A.Ş’yi düzlüğe çıkaracağız. Düzenli olarak yönetiminden haberimiz var. Alkol büfesi ile ilgili olarak. Gondol Kafe’nin alanı içerisinde olduğu düşünülerek açılmış o tesis. Ruhsat gerektiği öğrenilince kapatıldı. Orada sadece seyyar satıları etkiler. Normal esnafı etkileyecek bir durum yok” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın