fbpx
GündemManşet

Cemil Tugay firarda, Karşıyaka isyanda… Trafik polisliğine soyundu vatandaştan hakaret işitti!

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın depremin ardından ortalarda görünmemesi, sadece sosyal medya üzerinden birkaç paylaşım yapması Karşıyakalıların tepkisine neden oldu.

’de meydana gelen 6.9’luk depremin üçüncü gününde, can kaybı 73’e, yaralı sayısı ise 961’ya yükseldi. Geçen cuma günü saat 14.51’de İzmir’de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki deprem sonrası arama-kurtarma çalışmaları sürüyor. ilçesini enkaza çeviren ilk depremin ardından toplam 812 artçı sarsıntı meydana geldi. Artçı sarsıntıların 40’ının büyüklüğü 4’ün üzerinde.

Bayraklı’da arama kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ederken İzmir’de yaralarını sarmaya çalışıyor. Büyük bir seferberlik ilan edilen kentte; ilçe belediyelerinden Büyükşehir Belediyesi’ne, sıradan vatandaştan, iş adamlarına kadar tüm yurttaşlarımız ellerinden geleni yapmaya çalışıyor. Yaşanan seferberlikte Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın ortalarda görünmemesi, Karşıyaka Belediyesi’nin depremden etkilenen vatandaşlara yardımcı olmaması Karşıyakalıların tepkisine neden oldu. Bu kadar acının yaşandığı kentte dişe dokunur bir çalışma yürütmeyen Cemil Tugay’ın Karşıyaka Spor Kulübü’nün kuruluşunu kutlaması işin tuzu biberi oldu.

KSK BURUK, CEMİL TUGAY COŞKUYLA KUTLADI!

İzmirlilerin acısını paylaşan Karşıyaka Spor Kulübü’nün bile yapmadığı, sadece sosyal medya üzerinden kısa bir açıklamayla buruk kutladığı 108. Kuruluş yıldönümünü Cemil Tugay’ın coşkuyla kutlaması tepkilerin odağı oldu.

Tugay’ın paylaşımının ardından sosyal medyada tepkiler gecikmedi;

NE ÇADIR, NE BATTANİYE NE DE SICAK BİR ÇAY!

Geçen Cuma’dan bu yana evlerini terk edip dışarda kalmak zorunda kalan Karşıyakalılara yardım yapılmaması başta CHP’liler olmak üzere Karşıyakalıları adeta çileden çıkardı. 14:51’de meydana gelen şiddetli sarsıntının ardından kendini sokağa atan vatandaşlar 3 gündür başta Karşıyaka sahil olmak üzere, deprem toplanma merkezleri, parklar ve çimenlikler sabahlamak zorunda kaldı.

Konuyla ilgili tepkisini sosyal medyadan dile getiren eski CHP Gençlik Kolları Yöneticisi Altınay Görmüş, Başkan Tugay’ı sert bir dille eleştirdi. Altınay sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarda; “Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay sizin derdiniz ne? Neyi kutluyorsunuz… 3 gündür ortalarda yoksunuz deprem oldu depremmm!!!! Genel Merkez görsün bunları insanlar Karşıkaya sahilde aç susuz bekliyorlar. Kimlerin eline düşürdünüz bizi…” ifadelerine yer verdi.

“500 KARŞIYAKALI İLE GENEL MERKEZE YÜRÜRÜM!”

Paylaşımlarına devam eden Görmüş, kendisinin disipline verilmesi halinde 500 Karşıyakalı ile CHP Genel Merkezine gideceğini belirterek, “Karşıyaka Belediye Başkanı yüzünden beni disipline verin 500 tane Karşıyakalı ile genel merkeze gelip savunmamı onlara yaptıracağım. Bir yeter yahu. Arsalarımızı yandaş ’a peşkeş çektiği yetmedi şimdi de aklımızla oynuyor… Nerede kendisi nerede 3 gündür?” dedi.

“CEMİL TUGAY TRAFİK POLİSLİĞİ YAPMAK YERİNE GÖREVİNE DÖNSÜN”

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’a bir tepki gösteren de CHP üyesi Cem Olga idi. Olga, evlerinde oluşan hasar sebebiyle Alaybey sahilinde yaklaşık 400 vatandaşın olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi, “Karşıyaka Alaybey sahilde evlerine hasardan ötürü giremeyen yaklaşık 400 vatandaşı arayan soran yok. Su, çay yiyecek yardımı yapılmıyor. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay trafik polisliği yapmak yerine görevine dönerse halkın ihtiyaçlarını görebilir belki… Onlar sabaha kadar orada olmak zorundalar. Beni engellediği için sorunu kendisi ile paylaşamıyorum. İletebilirseniz sevinirim. Kimse kusura bakmasın. Sayın Cemil Tugay’da bakmasın. Belediye başkanlığı ona bir gömlek üstün gelmektedir. Belediye başkanlığı ciddi bir duruş ve tavrı sergilemek demektir. Bizler Alaybey İZBAN’da çay, su, çorba diye saatlerce bekledik. Etraftaki esnaf bize fahiş fiyatla çay sattı.”

TRAFİK POLİSLİĞİNE SOYUNDU, VATANDAŞTAN HAKARET İŞİTTİ!

Sosyal medyadan tepkisini gösteren bir diğer isim ise Abdülaziz Daya idi. Daya, yaptığı paylaşımda Başkan Tugay’ın takım elbiseli ve maskesiz bir şekilde trafiği yönetmeye çalıştığını, kendisi tanımayan Karşıyakalıların hakaretlerine maruz kaldığını belirtti.

Abdülaziz Daya paylaşımında şu ifadeler yer verdi “Lütfen bakın açık adres veriyorum, Girne Caddesi Gürmar önünde Başkan Cemil Tugay takım elbiseli ve “maskesiz” şekilde trafik polisliğine soyundu. Durmuş olan trafiğin ortasına atarak kendini, araçları yönlendirmeye çalıştı. Tabii Karşıyaka halkı kendisini tanımadığı için, arabalarından inip tepki gösterenler oldu, tepkiden kastım bağırmak ve hakaret. Cemil Beyin belediye başkanı olduğunu bilselerdi sanırım yapmazlardı. Aynı manzara, Bahriye Üçok Caddesi Fevzipaşa İlköğretim okulunun önünde de izlendi. İnsanlar, trafiğin ortasında ne yaptığına anlam veremedikleri Cemil Tugay’a tepki gösterdi. Aslında hepsi şovvvv’dan ibaretti. Çünkü başkanın çevresinde 3-4 adamı başkanın videosunu çekiyordu. Başkan, artık İnstagramda facebookta paylaşta şovunu izleyelim ama videoları kesmeden yapıver şovunu… Başgganı Melih yeterdi artardı bizlere.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın