fbpx
Genel

‘Biz Varız’ kampanyası depremzedeler için revize edildi: ‘Askıda İyilik Var’

Pandemi döneminde ‘Biz Varız’ sloganıyla faaliyet gösteren İzmir dayanışması, yaşanan depremle birlikte yeniden harekete geçti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç ’in talimatıyla büyükşehir ekipleri, her türlü yardımın yine ‘Biz İzmir’ ve ‘Halkın Bakkalı’ sanal platformları üzerinden yapılabilmesi ve depremzedelere ulaştırılması için organize oldu.

İzmir depremi sonrası sıcak yemek, kuru ve hijyen malzemeleri ile uyku tulumu yardımı yapmak isteyen pek çok kişi ve kuruluş, büyükşehir belediyesine başvurdu. Pandemi sürecinde sıkça gündeme gelen Biz Varız kampanyası, “Askıda İyilik Var” sloganıyla depremzedeler için revize edildi. Hayırsever kişi ve kuruluşların, Biz İzmir ve Halkın Bakkalı sanal platformları üzerinden yapabileceği yardımlar, belediye organizasyonuyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

DÖRT YARDIM PAKETİ BELİRLENDİ

Biz İzmir mobil uygulamalarında ve www.bizizmir.com adresinde “Askıda İyilik Var” bölümü oluşturuldu. Bağış yapmak isteyenler Sıcak Yemek, Gıda Paketi, Hijyen Paketi ya da Uyku Tulumu seçeneklerinden istediğini tıklayabilecek ve istediği miktarda yardım yapabilecek. Sıcak Yemek 25 TL, Gıda Paketi 75 TL, Hijyen Paketi 40 TL ve Uyku Tulumu ise 120 TL olarak belirlendi.

Böyle günlerde dayanışmanın her türlüsüne ihtiyaç olduğunu ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “ virüsü salgını nedeniyle başlattığımız ‘Biz Varız’ dayanışması, hemşerilerimizin büyük ilgisi ve desteğiyle Türkiye’ye örnek olmuştu. Hayırsever kişi ve kuruluşlarımızın, “Biz İzmir” ve “Halkın Bakkalı” uygulamalarımız üzerinden bağışladığı on binlerce gıda kolisini, kavurma ve direnç paketlerini ve Ramazan’da da binlerce iftar yemeğini, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmada aracı olmuştuk” dedi.

“ALAN EL, VEREN ELİ GÖRMEYECEK”

İzmir’in, depremin ardından yine dayanışma ruhuyla hareket ettiğini vurgulayan Soyer, sözlerini şöyle tamamladı: “Depremzede hemşerilerimizin yaralarını sarmak için yardım etmek isteyen o kadar çok kişi ve kuruluş var ki… Ancak bu bağışların organize edilmesi ve en doğru yerlere gitmesi gerekiyor. Büyükşehir Belediyesi olarak hepsinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlayacağız. Biz İzmir platformuna giren hayırsever kişi ve kuruluşlarımız, Askıda İyilik Var butonunu tıklayacak ve Halkın Bakkalı’nda belirlenen dört paketten istediklerini, istediği kadar bağışlayabilecek. Yine ‘alan el, veren eli görmeyecek’ ve tüm yardımlar, belediyemizce, depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılacak.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın