fbpx
GündemManşet

Bir doktorun Covid-19’lu hastasıyla olan yürek burkan anısı

Gaziantep’te pandemi servisinde görev yapan Acil Tıp Asistanı Doktor Tutku Tanrıkulu Tek, Twitter’daki takipçileriyle haziran ayında yaşadığı bir olayı paylaştı. Bu üzücü olayın bir diğer kahramanı, başka bir doktorun babasıydı.

Acil Tıp Asistanı Doktor Tutku Tanrıkulu Tek, Kovid-19’la mücadele sürecinde yaşadıklarını ve duygularını paylaştı. Tek, bir hastasının doktor yakını olmasına rağmen herhangi bir öncelik talebinin olmadığını ifade ederek şöyle devam etti:

“Durumu kötü değildi, şikayetlerini gayet güzel bir şekilde anlattı. Doktor yakını olmalarına rağmen herhangi bir öncelik talepleri de yoktu. Şikayetlerini anlatırken doktor kızları telefonla ulaşıp kendini ifade etmek istedi. Her şey yolunda görünüyor gibi gözükürken 15 dakika gibi bir süre zarfında amcanın solunumu kötüleşti. Entübe edilmesi gerekti, 1 saat sonra kendisini kaybettik. İnsan büyük bir girdabın içindeyken ya da büyük bir yoğunluğun içindeyken aslında yaşadıklarının ne kadar büyük olduğunu anlayamıyor bazen.”

Tek, meslektaşıyla yaptığı telefon görüşmesinde dramatik bir anın yaşandığını ifade ederek “Doktor hanıma teselli etmek için, ‘Emanetiniz emanetim. Benim babam da olabilirdi’ dedim. O da bana, ağlayarak ‘Allah korusun sizin babanız olmasın’ dedi. O sıkıntıda bunu diyebilecek kadar güzel kalbi olan bir doktor. Kıyamıyor ve beni bile korumaya çalışıyor çünkü mesleğimizin doğasında var” dedi.

Asistanı Doktor Tutku Tanrıkulu Tek, Twitter’daki paylaşımını okuyunca gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız;

Vefakâr sağlık emekçilerimizi bir kez daha ayakta alkışlıyoruz… İyi ki varsınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın