fbpx
ManşetPolitika

Bir CHP klasiği… Kongre sonrası kavga çıktı!

Pandemi nedeniyle ertelenen CHP İzmir İl Gençlik Kolları Kongresi gerçekleşti. Uzun süredir il başkanlığı görevini sürdüren Ozan Uyan’ın aday olmadığı kongrede Burak Kotan ve Mert Anıl Akgül yarıştı. Sandık yarışı sonrası CHP İzmir’in yeni İl Gençlik Kolu Başkanı Burak Kotan oldu. Öte yandan kongre sonrası tartışma çıkarken, arbede yaşandı. Bazı partililer fotoğraf çeken gazetecilere saldırdı. Kongrenin yapıldığı salona çevik kuvvet geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Örgütü’nde kongre heyecanı yaşandı.

Pandemi nedeniyle ertelenen il gençlik kolları kongresi bugün Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda gerçekleşti. İl Başkanı Ozan Uyan’ın aday olmadığını açıkladığı kongre için 4 isim adaylık açıklamasında bulunmuştu. CHP Bayraklı Üyesi Cevat Eren Aslan, CHP Karşıyaka Üyesi Uygar Yıldırım yarıştan çekilirken,  sandıkta CHP Gençlik kolları İl Hukuk Komisyonu Başkanı Burak Kotan, İl Eski Başkan Yardımcısı Mert Anıl Akgül yarıştı.

Oy sayımının ardından CHP İzmir’in yeni İl Gençlik Kolu Başkanı Kotan oldu. Kotan’a sandıktan 151 oy çıkarken, Akgül ise 143 oy da kaldı.

KAVGA ÇIKTI… BASINA ÇİRKİN SALDIRI

Seçim sonucu açıklandıktan sonra adaylar sahnede birlik beraberlik pozu verdi. Kotan ve Akgül kürsüden inerken bazı partililerin sözlü tartışması kavgaya dönüştü. Kavgaya başka gençler de katılınca olay büyüdü ve arbede yaşandı. Bazı partili gençlerin, fotoğraf çeken gazetecilere saldırdığı öğrenildi. Gazeteci Oktay Güçtekin de saldırıya maruz kalırken, kalabalık grup Güçtekin’in kafasına sandalye ile vurdu. Polis ve çevik kuvvet ekibi kavgaya müdahale ederken, olaylar daha da büyümeden yatıştırıldı.

Bazı gazetecilerin telefon ve bilgisayarları zarar gördü. İl Başkanı Deniz Yücel salona gelirken, saldırıya uğrayan gazetecilerden bilgi aldı. Saldırıya uğrayan basın mensupları karakola giderek şikayetçi olacak.

ÖZUSLU DESTEK VERDİ

Kotan’a İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Özuslu, İzmir Milletvekili Mahir Polat ve Büyükşehir Meclis Üyesi İrfan Önal gibi isimler destek veriyordu.

Kongrede aday olmayan Uyan ise Kotan’ın listesinden kurultay delegesi seçildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın