fbpx
GündemManşet
Trend

Bayraklı’da Adalet Mahallesi sakinleri: “Ne belediye ne devlet hiçbiri yok!”

İzmir Bayraklı’da Adalet Mahallesi’nde halkın sokaklarda bekleyişi devam ederken, soL’un mikrofon uzattığı vatandaşlar dikkat çeken sözler sarf etti.

İzmir’de meydana gelen 6.9’luk depremin üçüncü gününde, can kaybı 55’e, yaralı sayısı ise 896’ya yükseldi. 

İzmir’deki yaraları sarmaya çalışırken, dün sabah Türkiye Komünist Partisi (TKP) dikkat çeken bir kampanya başlatmıştı. Dayanışma masası kuran TKP, sabahları da akşamları da İzmirli vatandaşlara park alanında; başta su, yiyecek ve ısınma malzemesi olmak üzere yardımda bulunuyor. 

İzmir Bayraklı’da Adalet Mahallesi’nde halkın sokaklarda bekleyişi devam ederken, soL’un mikrofon uzattığı vatandaşlar dikkat çeken sözler sarf etti.

“TKP VE BEŞİR DERNEĞİ OLMASA İNSANLAR AÇ KALIRDI”

Bir vatandaş, parka alanında masa açan TKP’yi işaret ederek, “Komünistler çok güzel, fevkalade. Ne Bayraklı Belediyesi’ni ne Büyükşehir Belediyesi’ni dün gece hiçbirini göremedik burada. Dün geceye kadar yoktular. İş şu çadırı kurmakla olmuyor” dedi.

Bir başka vatandaş ise TKP ile Menzilcilerin Beşir Derneği’ni kastederek, “Burada Beşir Derneği ile Türkiye Komünist Partisi olmasa insanlar aç kalırdı” dedi. Ne devletten ne de ’den yardım alamadıklarını vurgulayan vatandaş, TKP’lilerin kendi cebinden koyduğunu ve uğraştığını söyleyerek onlar sayesinde vatandaşların ihtiyaçlarının giderildiğini ifade etti.

Vatandaş, “Türkiye Komünist Partisi, ben açık söyleyeyim bizim görüşümüze biraz ters ama burada sabah ayrı ürün dağıtıyor, akşam da ayrı ürün dağıtıyor, sistemi kurmuşlar dakik dakik işliyorlar. Ama Belediye burada çadır kurduktan sonra hiçbir şeyiyle yok. Öteki yetkililerimiz de geliyor, aracından iniyor, ordusuyla, emniyet korumasıyla buradan ‘selamun aleyküm’ diyerek geçiyor gidiyor” dedi.

BELEDİYE GÖREVLİSİ TEPKİ GÖSTERDİ

Sol Haber Portalı’nın röportajı sosyal medyada yayılmasının ardından, enkaz alanında görevli bir İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışan habere tepki gösterdi. Özgür Keskin isimli görevli “Ah be abi ikram araçları elleriyle pide dağıtan ibb çalışanları hatta ibb adına tire süt kooperatif personeli dün çorba süt pide su ayran gibi ihtiyaçları dağıtmak üzere sahadaydık. Bugün yine sahada olacağız olmamız gereken her yerde olduk olmaya devam edeceğiz. Hatta alana gelen devlet büyüklerinin yarattığı araç konvoylarına ” giremezsiniz ” demelerine rağmen oradaydık” şeklinde yorum yaptı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın