fbpx
ManşetPolitika

Başkan Yücel’den Bakan Soylu’ya çok sert tepki: Ucuz tehditlerinize pabuç bırakmayız

Kayyum atamalarına tepki gösterdiği için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu, “Seni pejmürde ederiz” sözleriyle eleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya bir tepki de CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’den geldi. Yücel, “Ne halkımız ne de partimiz sizin ucuz tehditlerinize pabuç bırakmaz. Unutmayın! Ekrem İmamoglu’nun halkın gönlündeki makamı, sizin saraya yalakalık yaparak korumaya çalıştığınız koltuklarınıza benzemez!” dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kayyumla görevden alınan belediye başkanlarıyla ile bir araya gelmesini eleştirerek, “Buradan söylüyorum: İşini yap, başımızın üzerinde yerin var ama işini yapmanın dışında başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz. Bu kadar açık ve net” sözlerine CHP’den tepki yağıyor. 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel de sert sözlerle Bakan Soylu’ya yüklendi. İl Başkanı Yücel paylaşımında, “Ne halkımız ne de partimiz sizin ucuz tehditlerinize pabuç bırakmaz. Unutmayın! Ekrem İmamoglu’nun halkın gönlündeki makamı, sizin saraya yalakalık yaparak korumaya çalıştığınız koltuklarınıza benzemez! Anlaşılan halkın 31 Mart ve 23 Haziran’da verdiği dersi anlamamışlar. Tehdit, hakaret, yalan ve iftira dili Soylu’ya yakışıyor ama temsil ettiği makama yakışmıyor. Türkiye’yi germekten, batan iktidarınızı tehditlerle kurtarmaya çalışmaktan vazgeçin.” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın