fbpx
ManşetPolitika

Başkan Yücel’den Bakan Koca’ya sert eleştiri: Özgür basınla karşı karşıya gelmeye cesaretleri yok

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, bir dizi program için bu sabah İzmir’e gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın programlarının İzmir’in yerel medyasına kapatılmasını sert bir dille eleştirdi. Başkan Yücel, “Özgür ve tarafsız basınla karşı karşıya gelecek cesarete sahip değiller” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir dizi program gerçekleştirmek için sabah saatlerinde İzmir’e geldi. Bakan Koca’nın İzmir programları ise bizzat Sağlık Bakanı’nın isteği doğrultusunda İzmir’in yerel medyasına kapatıldı. Uygulama sosyal medyada özellikle yerel basına uygulanan sansür olarak yorumlanırken karar, yerel basından da büyük tepki topladı.

Bakan Koca’nın İzmir programını İzmir’in yerel basınına kapatmasına bir tepki de CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’den geldi. Yücel Bakan Koca’yı yerel basınla karşı karşıya gelecek kadar cesaretli olmadığını söyleyerek sert bir dille eleştirdi. 

Başkan Yücel konuya ilişkin şunları söyledi; “Demek ki bazı soruların sorulması işlerine gelmiyor. Özgür ve tarafsız basınla karşı karşıya gelecek cesarete sahip değiller. Basının ve medyanın tamamen kendi güdümlerinde ve kontrollerinde olmasını istiyorlar. Açıkçası üzüntü verici ama şaşırtıcı değil.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın